Domácí lék zlatý med: Nabízí silné protizánětlivé účinky

Když smícháte kurkumu a med, vznikne vám zlatý med. Má skutečně zlatou barvu a jeho účinky na zdraví pro vás budou mít cenu zlata.

i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Zlatý med je starodávný indický lék složený z kurkumy a medu. Jejich směs má silný protizánětlivý účinek, který vás zbaví bakterií a ochrání tělo před nemocemi. Navíc nemá žádné negativní účinky na trávení a střevní mikroflóru. Dietetička Kim Chin dodává, že byste neměli podceňovat sílu medu, jakožto nejsilnějšího léku, který nám příroda dává.

Jak si připravit zlatý med

Co budete potřebovat?

  • 100 g medu
  • a 1 polévkovou lžíci kurkumy.

Příprava:

Připravit zlatý med je velmi snadné. Stačí smíchat výše zmíněné ingredience a nechat zhruba hodinu odstát.

Aplikace a dávkování:

První výsledky pocítíte už po prvních třech dnech, během kterých se začíná s užívání pozvolna.

  • První den si dávejte půl čajové lžičky zlatého medu každou hodinu během dne.
  • Druhý den každé dvě hodiny spolkněte půl čajové lžičky.
  • Třetí den užívejte půl čajové lžičky třikrát denně.

Zlatý med chvilku poválejte v ústech, než ho spolknete.

Kontraindikace

Jestliže užíváte pravidelně některé léky související s imunitou, poraďte se napřed s lékařem, zda je dobré vyzkoušet domácí posilovač imunity. Totéž platí v případě anémie. Kurkuma může ovlivňovat výsledky krevního obrazu, proto nezapomeňte tuto skutečnost oznámit svému lékaři. Názor lékaře se vyplatí znát také v případě, že máte cukrovku, nízký tlak nebo onemocnění žlučníku.

Ruka s tyčkou na med nabírající med z hrnečku iZdroj fotografie: Freepik

Účinky kurkumy na zdraví

Kurkuma obsahuje složku kurkumin, která má protizánětlivé vlastnosti. Obsahuje velké množství antioxidantů, které chrání tělo před chronickými nemocemi i rakovinou. Kromě léčivého vlivu při nachlazení a chřipce účinkuje také v případě zánětu kloubů, který zmírňuje a ulevuje tak od nepříjemných příznaků.

Účinky medu na zdraví

O účincích medu na zdraví už zřejmě nikdo nepochybuje. Používá se od pradávna jako lék při nachlazení, chřipce i kašli. Je bohatý na antioxidanty a pomáhá budovat silnou imunitu proti nejrůznějším nemocem. Jeho pravidelná konzumace zlepšuje celkové zdraví, včetně kardiovaskulárního systému. Kromě kurkumy se dá med zkombinovat také se skořicí. Zdravotní účinky skořicového medu jsou rovněž impoznatní.

Jaké jsou vaše zkušenosti se zlatým medem?

Diskuze Vstoupit do diskuze
97 lidí právě čte
Autor článku

Dita Polívková

Zobrazit další články