Domácí recept na boj proti chřipce: Vyčistěte plíce a zastavte kašel do 3 dnů, stačí lžička denně

S nepříjemnou chřipkou a jejími typickými příznaky vám dokáže snadno pomoci tento domácí recept. Je jednoduchý na přípravu a nevyjde vás na mnoho peněz.

nemocný muž i Zdroj fotografie: iStock
                   

Během zimních měsíců jsou mnozí lidé náchylnější vůči rozvoji nepříjemných onemocnění, jako je chřipka, kašel a další. Ačkoli se většina z nich v případě nakažení obrací na léky plné chemie, mnohem lépe si s těmito problémy dokáží poradit zcela přírodní recepty, které nejenže působí přirozeně, ale také vás nevyjdou na mnoho peněz a nejsou s nimi spojovány žádné kontraindikace. Výborně se dle lékaře Atli Arnarson osvědčil například hřebíček.

Domácí recept s hřebíčkem 

Pravděpodobně tím nejlepším receptem proti nachlazení a chřipce je domácí recept s hřebíčkem a dalšími účinnými ingrediencemi, které si dokážou poradit s nepříjemnými příznaky již během tří dnů. Recept obsahuje navíc několik účinných surovin, jako je například zázvor a skořice, díky kterým také pomáhá snižovat hladinu cholesterolu v krvi, zlepšuje cerebrální oběh, posiluje cévy, zmírňuje záněty a reguluje krevní tlak, čímž pomáhá minimalizovat riziko vzniku srdečních onemocnění. K jeho přípravě budete potřebovat: 

 • kousek zázvoru
 • litr vody
 • 2 ks hřebíček
 • 1 polévková lžíce  šalvěje
 • 1 citron
 • 1 čajová lžička skořice
 • 1 polévková lžíce medu

Příprava je poté již velmi jednoduchá. Zázvor nejprve očistěte, nakrájejte na malé kousky a vložte ho do hrnce s 1 litrem vody. Tekutinu nechte vařit po dobu 10 minut, poté přidejte 2 hřebíčky a 1 lžíci šalvěje, přikryjte a nechte 30 minut louhovat. Jakmile směs mírně vychladne, přidejte šťávu z jednoho citronu, med a 1 lžičku mleté skořice a vše důkladně promíchejte. Výsledný nápoj nakonec přeceďte a pijte třikrát denně před každým jídlem.  

Tento léčivý nápoj je díky svým vlastnostem velmi dobrý k léčbě bronchitidy, čištění plic a posílení imunity. Kromě výše zmíněných přínosů také pomáhá při astmatu a jiných respiračních onemocněních, přičemž podporuje obranyschopnost imunitního systému a detoxikuje organismus. Jak také uvádí server WebMD, hřebíček se velmi dobře osvědčil při zahánění bolestí hlavy po kocovině a podporuje zdraví dutiny ústní. 

Hřebíček na stole iZdroj fotografie: Freepik
Hřebíček v kombinaci s dalšími ingrediencemi zmírňuje příznaky chřipky

Hřebíček pomůže i v kombinaci se středomořskými bylinkami 

Pokud by vám výše uvedený nápoj nechutnal, můžete vyzkoušet tuto alternativu. Jedná se o stejně účinný nápoj, akorát některé suroviny nahradily bylinky ze Středomoří. K přípravě budete potřebovat následující ingredience:

 • hrst hřebíčků
 • 5 až 6 bobkových listů
 • 1 až 2 větvičky rozmarýnu
 • vodu
 • 2 červené cibule
 • šťávu z jednoho citronu

Hřebíček: Bohatý zdroj manganu pomůže na silné kosti, zničí bakterie a podpoří smrt rakovinových buněk

Hřebíček, bobkový list a rozmarýn vložte do hrnce, přiveďte k varu a chvíli povařte. Poté očistěte cibuli, rozkrojte ji na poloviny a rozeberte na jednotlivé plátky, které přidejte do vývaru a spolu s ním vařte ještě 5 až 7 minut. Nápoj nechte vychladnout, sceďte a přidejte šťávu z jednoho citronu. Pro získání maximálního účinku pijte každý den po velkém jídle. Na webu JakZdravě jsme také psali o zdravotních přínosech bobkového listu.

Jak se domácí recept osvědčil vám?

Diskuze Vstoupit do diskuze
99 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články