Už nikdy žádná antibiotika: Domácí sirup na kašel, který zlepší hned 10x vaší imunitu

Abyste přečkali zimu ve zdraví a ochránili se před nemocemi, stačí sáhnout po tomto přírodním pomocníkovi. Příznaky odstraní již během pár dní.

lék na kašel i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Některé domácí směsi často působí na tělo lépe než kdejaké komerční léky. Ty navíc mají tu nevýhodu, že jejich užívání s sebou nese určitá rizika, jako je nevolnost, mdloby nebo pocení během noci. Pokud vás tedy sužují nějaká onemocnění nebo se před nimi jednoduše chcete ochránit, můžete sáhnout po správném přírodním prostředku. Tím je podle lékařky Marie Lorraine Johnson například česnek, který obsahuje cenné sloučeniny. 

Jednoduchá domácí směs proti kašli 

Česnek patří mezi nejzdravější ingredience, které si můžete vypěstovat i u sebe doma. Jeho účinky na lidské zdraví jsou úžasné – čistí krevní oběh, podporuje imunitu a pomáhá eliminovat nepřátelské buňky v těle. Obzvláště dobře pak působí v kombinaci s dalšími přírodními léčivy, jako je cibule a pepř. Taková směs velmi účinně posílí váš organismus a ochrání ho před každou sezónní nemocí. K přípravě budete potřebovat následující ingredience: 

  • 1 červená cibule
  • 2 stroužky česneku
  • pár zrnek pepře
  • kvalitní med 
ruce s nožem krájí na prkénku cibuli iZdroj obrázku: Pixabay
CIbule v kombinaci s dalšími ingrediencemi tvoří skvělý přírodní lék

Do vhodné sklenice vložte nakrájenou červenou cibuli, nakrájený česnek, přidejte pár zrnek pepře a vše pořádně promíchejte. Pokud lze, určitě použijte právě červenou cibuli, protože obsahuje nejvíce antioxidantů a je tou nejzdravější volbou ze všech druhů, jak už ostatně naše redakce informovala v dřívějším článku. Nakonec přidejte tolik medu, aby byla směs dostatečně zakryta (případně můžete použít javorový sirup, ale ten nemá takový účinek jako med). Účinky této směsi posílíte ještě tím, že přidáte citronovou šťávu (zhruba z jednoho kusu ovoce). 

různé druhy cibule

Pozor, nadměrná konzumace cibule má neblahé vedlejší účinky. V jakém množství ji jíst, abyste čerpali jen benefity?

Směs užívejte během chřipky nebo nachlazení, a to nejlépe každou hodinu po jedné čajové lžičce. V rámci prevence pak můžete užívat 3krát denně jednu čajovou lžičku, což vám dle webu Healthline poskytne maximální ochranu před patogeny a viry ve vzduchu. Ještě před započetím kúry se však raději ujistěte se svým praktickým lékařem, že je konzumace této směsi pro vás vhodná.

Jak se tato směs osvědčila vám?

Diskuze Vstoupit do diskuze
52 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články