Nemocná jsem už nebyla 20 let, chce to jen používat domácí zázvorovou směs

Pokud se chcete ochránit před nemocemi a maximálně posílit své zdraví, zaměřte se na konzumaci této domácí směsi ze zázvoru.

Bílý hrnek na žlutém podšálku s opřeným kusem zázvoru i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Sezónní onemocnění mohou nepříjemně ovlivnit váš každodenní život. Pokud často trápí i vás a již nevíte, jak se před nimi bránit, nabízí se vyzkoušet osvědčenou zázvorovou směs. Ta dle lékařky Amy Richter podporuje řadu tělesných procesů, a pokud ji budete užívat pravidelně, nejenže budete moci říci sbohem příznakům, jako je kašel a rýma, ale také zhubnete a pročistíte svou krev. Někteří lidé by se jí však měli raději vyhýbat.

Zázvorová směs a její účinky na lidské zdraví 

Zázvor je velmi účinné přírodní léčivo, které si dokáže poradit s kdejakým onemocněním a nepříjemnými příznaky, jako je kašel, rýma a například i plynatost. Pokud ho zařadíte do svého pravidelného jídelníčku, podpoříte mimo jiné svůj imunitní systém natolik, že na vás budou krátké veškeré bakterie i viry. Ještě lépe pak působí v kombinaci s dalšími přírodními léčivy, jako je zejména citronová šťáva a sladký med. 

Kombinace těchto účinných prostředků vám tedy dodá vitalitu, vyrovná kyselost těla a jak uvádí server Healthline, celkově zlepší váš zdravotní i psychický stav. Pro přípravu léčivé směsi budete potřebovat: menší kus zázvoru, čajovou lžičku medu, jeden citron a trochu vody. Jakmile budete připraveni, můžete se pustit do přípravy: 

  • Vezměte si citron, dobře ho omyjte, osušte a pomocí struhadla odstraňte žlutou kůru. Poté ho nakrájejte i s dužinou a vložte do mixéru. Jakmile budete mít hotovo, připravte si zázvor, oloupejte ho, nakrájejte a přidejte do nádoby s citronem. Nakonec už stačí ingredience zalít vodou, důkladně rozmixovat a nalít směs do vhodné sklenice. 

8 obrovských změn, které se stanou s vaším tělem po konzumaci zázvoru

  • Aby byla směs ještě účinnější, přidejte lžičku medu, který mu nejenže dodá lahodnou chuť, ale také řadu dalších zdravotních přínosů. O těch jsme mimo jiné již dříve psali na webu JakZdravě. Pro získání maximálního účinku pijte tento nápoj každý den po ránu. 

Jak se zázvorová směs osvědčila vám?

Diskuze Vstoupit do diskuze
58 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články