Naléhavé: Kdo má doma tento sýr, musí ho okamžitě vyhodit. Inspekce zjistila, že je zdraví nebezpečný

Kvalita potravin podléhá přísným kontrolám Státní potravinářské a zemědělské inspekce. Občas se najdou potraviny, které nevyhovují, nebo, jako tento sýr, jsou na nich vidět plísně.

Ementál v kuse i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Státní potravinářská a zemědělská inspekce odhalila nebezpečný sýr. Obsahoval okem viditelné osídlení plísněmi. Pokud se vám někdy přihodilo, že jste koupili nějakou potravinu, která byla plesnivá, jistě jste věděli, jak se správně zachovat. Pokud jste se nerozčílili natolik, že jste ji jeli zpět reklamovat, určitě jste ji vyhodili. Jíst plesnivé potraviny je totiž velmi nebezpečné.

O jaký sýr se jednalo

Jednalo se o strouhaný plnotučný sýr Ementál od Milbony o hmotnosti 200 gramů. Plísně byly objeveny pod neporušeným obalem. Při kontrole se nezjistilo, že by za to mohla nevhodná teplota při skladování. Ani nebylo prošlé datum minimální trvanlivost. Vzorky byly odebrány v Lidlu v Pohořelicích a potravina dostala nálepku jako nebezpečná. Informoval o tom web PotravinyNaPranýři.

Strouhaný sýr iZdroj fotografie: Pixabay
Strouhaný sýr od výrobce Milbona z Lidlu obsahoval plísně

Důvěřuj, ale prověřuj

Kdykoli se chystáte zakousnout do chutných potravin, a je jedno, zda se jedná o salát, sýr nebo ovoce či zeleninu, vždy použijte zrak a čich. Zkažené potraviny nevábně páchnou a všimnete si pohledem známek kažení. Takové potraviny nejezte. Jestli jste si ale právě nějakou takovou dobrotu dali k snědku, bude se vám hodit článek z klávesnice naší redakce v němž radíme, jak se zachovat při otravě jídlem.

Smažené kuřecí nugety a hranolky

Hnus: Kuřecí nugetky v sobě nemají skoro žádné maso, zato skrývají salmonelu

Potraviny, do kterých nevidíte

Největší problém nastává, když si kupujete potraviny zabalené tak, že skrz obal jen těžko vidíte, co kupujete. Takový problém nedávno nastal u salámu. O něm informovala naše redakce JakZdravě celkem nedávno. Dbejte proto o své zdraví a několikrát se přesvědčte, jak kvalitní potraviny dáváte do svého košíku.

Co jste si naposledy koupili za zkaženou potravinu?

Diskuze Vstoupit do diskuze
133 lidí právě čte
Autor článku

Dita Polívková

Zobrazit další články