Hotový zázrak pro každého: Není problém, který by tento pomocník nevyřešil

Ačkoli nechutná zrovna dvakrát nejlépe, podpoří vaše zdraví a ochrání vás před mnoha problémy. Rybí tuk je skvělý přírodní lék, který pomůže každému.

                   

Rybí tuk je skvělý pomocník pro lidské zdraví, který sice nechutná nejlépe, ale za to nabízí řadu blahodárných přínosů. Užívat jej můžete buď v tekuté podobě nebo ve formě kapslí, přičemž získat jej můžete dle lékařky Jerlyn Jones i z mořských ryb. Jeho obsah tvoří z větší části směsi glyceridů, jejichž hlavními složkami jsou kyselina olejová, kyselina palmitová a spolu s nimi také polynenasycená omega-3 a omega-6 mastná kyselina.

Zdravotní přínosy rybího tuku 

Nejzajímavější vlastnosti si toto přírodní léčivo získalo zejména díky omega-3 mastným kyselinám, které nabízí nespočet zdravotních přínosů pro lidské zdraví. Jelikož však při kontaktu se vzduchem velmi rychle oxidují, nejsou jako takové vhodné ke konzumaci, a proto je třeba užívat je ve formě tablet či správných olejů. Mezi nejzajímavější vlastnosti rybího tuku patří následující: 

rybí tuk iZdroj fotografie: Depositphotos
Rybí tuk nabízí řadu zdravotních přínosů pro lidské zdraví
  • Díky obsahu vitamínu D a vitamínu A podporuje růst a rozmnožování buněk v kůži a sliznici a podporuje růst vlasů a nehtů (zejména u žen). 
  • Vitamin D také snižuje nervovou dráždivost, riziko křečí v nohou a podporuje pronikání vápníku a fosforu do buněk. 
  • Aplikace rybího tuku v kombinaci se stejným množstvím medu pomáhá zmírnit výskyt vrásek a stařeckých skvrn. Stačí směs aplikovat na 30 minut na obličej. 
  • Polynenasycené omega-3 mastné kyseliny snižují hladinu špatného cholesterolu a tím i riziko rozvoje onemocnění kardiovaskulárního systému. 
  • Rybí tuk také dle serveru WebMD zlepšuje krevní oběh, zabraňuje tvorbě krevních sraženin a podporuje srdeční sval. Rovněž snižuje riziko vzniku cukrovky. 
  • Zlepšuje funkci mozku a schopnost učit se novým věcem, přičemž výrazně snižuje riziko vzniku demence a dalších nebezpečných onemocnění.

Kouzlo rybího tuku: Kromě jiného zvětšuje prsa a snižuje riziko srdečních onemocnění. Má vliv i na oči a motoriku

Mimo jiné pak rybí tuk pomáhá spalovat nasycené tuky v těle, což je také důvod, proč ho mnozí odborníci doporučují v rámci hubnutí. Z dlouhodobého hlediska pak také výrazně zrychluje metabolismus a zlepšuje výkon během cvičení. Na webu JakZdravě jsme také psali o domácím zázraku, který vám pomůže odstranit veškerý břišní tuk

Jak se rybí tuk osvědčil vám?

Diskuze Vstoupit do diskuze
77 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články