Máme ho doma všichni, málokdo zná jeho účinky. Pomůže na plynatost i nadýmání

Jablečný ocet je levný přírodní lék, který má doma každý. Jak je možné, že dokáže vyléčit nadýmání a plynatost se dozvíte za okamžik. Jeho dvě složky jsou klíč.

Sklenice s jablečným octem, zelenou lahví a jablky v pozadí i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Plynatost a nadýmání dokáží znepříjemnit život. Bolesti břicha a křeče umí v extrémních případech bolet tak, že se člověk nemůže ani narovnat nebo se mu dokonce dělá nevolno. Plyny hromadící se ve střevech tlačí na žaludek a způsobují tak ještě k tomu bolest žaludku. Výsledný pocit je krajně nepříjemný a člověk v tu chvíli touží po jediném – po okamžité úlevě. A ta je hned v kuchyni.

Zachránce jablečný ocet

Není nic lepšího než řešit problém přírodní cestou. Jablečný ocet je odpověď. Obsahuje dvě klíčové složky, které podporují zdravé trávení a správnou funkci střev. Je to pektin (rozpustná vláknina) a trávicí enzymy.

Pektin a trávicí enzymy

Pektin je vláknina na bázi škrobu. Jeho hlavní úlohou je podporovat správnou střevní mikroflóru. Správná skladba střevních bakterií zajistí, že se potraviny správně rozkládají. K tomu jsou potřeba také trávicí enzymy, které podporují trávení už v žaludku. Podporují tvorbu žaludeční kyseliny, takže se potrava lépe rozkládá a vstřebává.

Jak užívat jablečný ocet při střevním nepohodlí

Na nafouklé břicho a nepříjemné bolesti střev si připravte sklenici horké vody a přidejte do ní dvě lžíce jablečného octa. Tento nápoj pijte každý den a vaše potíže by měly slábnout a postupně zmizet úplně. Odborníci se dokonce domnívají, že jablečný ocet může být účinný i v případě otravy z jídla. Každopádně je lepší se před jakoukoli samoléčbou poradit s lékařem. O to důležitější je rada odborníka v případě, že se jedná o vážnější stav.

Jablečný ocet ve sklenicích s lahví a jablky v pozadí iZdroj fotografie: Freepik
Jablka jsou sama o sobě skvělou podporou trávení

Jablečný ocet na bradavice

Trápí vás bradavice? Jablečný ocet využijete i na ně. Stačí namočit tamponek do jablečného octa a přiložit ho na bradavici. Dejte si ale pozor, aby se nedotýkal zdravé kůže v okolí, mohl by ji popálit. Na noc připevněte obinadlem a nechte působit. Opakujte, dokud bradavice nezmizí.

Jablečný ocet dokáže dokonce ochránit tělo před celulitidou a zbavit vás toxinů. Má ještě mnoho dalších schopností, které čekají jen na to, až je objevíte a využijete ve svůj prospěch.

Jak často používáte jablečný ocet pro léčebné účely vy?

Zdroj: Zdravě
Diskuze Vstoupit do diskuze
118 lidí právě čte
Autor článku

Dita Polívková

Zobrazit další články