Proč se vyplatí pravidelná konzumace jablek: Mohou podpořit hubnutí, také by mohla podpořit zdraví srdce

Jablka patří k nejoblíbenějšímu a nejběžnějšímu ovoci. Vyplatí si každý den jedno dát, protože vám pomůže zlepšit zdraví v mnoha oblastech. Rozhodně to není jen o vitamínu C.

i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Anglické přísloví říká: „Apple a day, keeps doctor away.“ V češtině bychom řekli, že jedno jablko denně vám udrží doktora od těla. Kolik je na tom pravdy? Hodně. Jablko totiž skutečně chrání před nemocemi a dokáže z těla odstraňovat škodliviny. Proto se pravidelná konzumace jablek skutečně vyplatí. A co teprve, když se spojí s ještě jednou léčivou ingrediencí.

Obyčejná jablka mají neobyčejné účinky

Pravidelná konzumace jablek vám pomůže odstranit zácpu, zlepšit funkci střev a odbourat bolesti břicha. Ne nadarmo se doporučuje, když je člověku těžko od žaludku, sníst jablko. Navíc jablka účinkují už v ústní dutině, kde pozitivně působí na dásně. Díky vysokému obsahu vitamínů pomáhá budovat imunitu a působí proti únavě. Od pravidelné konzumace jablek můžete očekávat, že se sníží vaše hladina cholesterolu v krvi, stejně tak se vylepší hladina cukru a bude se vám snáze hubnout.

Recept na jablečný a medový lék

Tento recept využijete nejen k výše zmíněným výhodám, které vyplývají z pravidelné konzumace jablek, ale také v případě, že chcete podniknout očistnou kúru. Jablka jsou skvělý způsob pro detoxikaci organismu. Také se tato směs hodí jako prevence proti mnoha nemocem. Tento recept se nedoporučuje osobám alergickým na med a lidem, kteří aktuálně bojují s průjmem. Těm, kteří průjmují, se doporučuje nastrouhané jablko bez slupky.

Co budete potřebovat?

  • 400 gramů jablek
  • a med podle chuti.
Mistička s medem ve tvaru srdce obklopená nakrájeným jablkem, vedle celé jablko a dřevěné nabírátko na med iZdroj fotografie: Freepik

Postup přípravy receptu:

  1. Nastrouhejte jablka.
  2. Přidejte do nich tolik medu, aby vám výsledná směs chutnala.

Aplikace a dávkování:

Polovinu směsi snězte půl hodiny před snídaní a zbytek před večeří. Každý den si připravte určené množství tak, abyste každý den začínali s čerstvou směsí. Vydržte to takto praktikovat 10 dnů a vaše tělo bude zbaveno toxinů.

S jablkem přichází zdraví i lidové pověry. Znáte tu o jablku s hřebíky?

Jak často konzumujete jablka?

Zdroj: Zdravě
Diskuze Vstoupit do diskuze
116 lidí právě čte
Autor článku

Dita Polívková

Zobrazit další články