Staří Arabové věděli, jak se ochránit před vysokým tlakem. Toto je jejich recept

Pokud vás trápí vysoký krevní tlak, zařaďte do svého jídelníčku tuto lahodnou potravinu. Nepříjemnosti brzy zmizí a ještě si jí vychutnáte.

                   

Vysoký krevní tlak je nebezpečný problém, se kterým se potýká řada lidí, a to zejména ve středním věku. Pokud trápí i vás, měli byste se raději rychle zaměřit na konzumaci tohoto lahodného nápoje. Nejenže vám pomůže se tohoto nebezpečného faktoru zbavit, ale navíc si ho se vší pravděpodobností přitom vychutnáte. Jedná se totiž o obyčejné, avšak kvalitní kakao, které dle serveru WebMD nabízí nespočet zdravotních přínosů pro krevní oběh. 

Kakao a jeho nejzajímavější zdravotní přínosy 

Kakao je velmi oblíbený nápoj, který si připravuje mnoho lidí například ke snídani nebo při odpolední pauze. Většina z nich si však neuvědomuje, že se jedná o velmi účinné přírodní léčivo, které pomáhá stimulovat krevní oběh a nabízí řadu dalších zdravotních přínosů pro lidské zdraví. Jeho pravidelná konzumace také například výrazně snižuje riziko srdečních onemocnění a dodává tělu antioxidanty, které ho chrání před nebezpečnými viry a bakteriemi. 

kakaový prášek iZdroj fotografie: Depositphotos
Kakao nabízí řadu zdravotních přínosů

Samozřejmě je důležité brát na vědomí, že tyto účinky má pouze kvalitní kakao bez cukru (ten můžete přidat pro dochucení, ale ne příliš velké množství) – nebo ještě lépe kvalitní hořká čokoláda. Tu si můžete zakoupit téměř v každém obchodě, načež ji pak stačí dle lékařky Imashi Fernando rozpustit v horkém mléce a nápoj vypít. 

Čokoláda je přírodní lék, potvrzují studie. Vše má své „ale“. Na co si dát při konzumaci pozor?

Kromě toho, že kakaový nápoj výborně podpoří vaše srdce, se také budete cítit lépe před spaním, snížíte hladinu svého cukru v krvi a podpoříte své kognitivní funkce. Někteří doktoři dokonce uvádí, že by mohl zvyšovat libido a celkový chod pohlavních orgánů. Na webu JakZdravě jsme také psali o tom, jak vám kakao dokáže pomoci zlepšit paměť až o 75% v jakémkoli věku. Stačí vyzkoušet správný návod a půjde to samo. 

Jak často pijete kakao vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
110 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články