Jedno použití týdně omladí o 10 let! Starý japonský recept na zastavení stárnutí

Tento prastarý japonský recept je údajně až zázračným elixírem proti stárnutí. Vyhlazuje vrásky, zlepšuje vzhled pleti i vlasů. Postačí vám jedno použití týdně.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Japonci jsou jedním z národů s nejdelší délkou života. Vědci se domnívají, že za to vděčí především stravě. A nejen, že žijí déle, jsou také zdravější a mladistvější. Japonky skutečně často vypadají i o desítky let mladší. Údajně za to vděčí staletému receptu založenému na nejběžnější japonské potravině, a to rýži. Po vyzkoušení tohoto rýžového receptu se zdá, že má skutečně takový účinek na vzhled, jaký se mu připisuje, proto za zkoušku rozhodně stojí.

Příznivé účinky rýže jsou vědecky potvrzené

Rýže je velmi bohatá na kyselinu linolovou a skvalen. Obě tyto látky jsou silnými antioxidanty a navíc stimulují tvorbu kolagenu, který vypíná pokožku a zpomaluje tvorbu vrásek, což potvrdila i vědecká studie z roku studie z roku 2013. Skvalen z rýže navíc chrání pokožku před škodlivými účinky nadměrného slunění. UV záření totiž proces stárnutí pokožky velmi zrychuje. Napomáhá také udržovat pokožku hydratovanou a přispívá i ke zdravému vzhledu vlasů. Pomáhá totiž obnovit poškozené vlasy zevnitř, a to včetně roztřepených konečků.

Rýže je také bohatým zdrojem vitaminu E a gama oryzanolu. Ty jsou zase známé svou schopností chránit srdce a snižovat hladinu špatného (LDL) cholesterolu v krvi. Podle American Heart Association zlepšují celozrnné potraviny, včetně rýže, hladinu cholesterolu v krvi a snižují riziko srdečních onemocnění, mrtvice, cukrovky 2. typu a obezity.

Med, jako elixír mládí

Další důležitou složkou v masce proti stárnutí je med. A má to své opodstatnění. Podle vědeckých studií je totiž med zvláště vhodný jako prostředek na ošetření ran a popálenin a je také součástí přípravků proti pityriáze, tinei, seboree, lupům či dermatitidě.

Hojně se používá v kosmetických produktech na vlasy a pleť, protože má zvláčňující, zvlhčující a zklidňující účinky, udržuje pokožku mladistvou a zpomaluje tvorbu vrásek, reguluje pH a zabraňuje infekcím způsobeným patogeny. Mezi kosmetické přípravky na bázi medu patří masti na rty, čisticí mléka, hydratační krémy, krémy po opalování, tonizační mléka, šampony i kondicionéry.

iZdroj: Piqsels

Speciální rýžová maska proti stárnutí

Pokud tedy chcete vyzkoušet jedinečné účinky této japonské masky proti stárnutí, připravte si následující ingredience:

  • 3 polévkové lžíce rýže
  • 1 polévkovou lžíci mléka
  • 1 polévkovou lžíci medu

Příprava a použití

Rýži uvařte a sceďte, vodu, ve které se rýže vařila, nevylévejte, ještě ji budete potřebovat. Uvařenou rýži důkladně promíchejte s teplým mlékem a medem. Maska je hotová.

Tuto masku vždy připravujte čerstvou a nanášejte ji na omytou a osušenou pokožku. Nechte ji na obličeji zaschnout, po 10 až 15 minutách masku odstraňte a opláchněte si obličej vodou, ve které jste rýži vařili.

Tato voda má silné antioxidační vlastnosti, hydratuje pleť, stimuluje krevní oběh, pomáhá odstraňovat vrásky a snižuje záněty. Zcela postačí, když tuto masku budete na obličej aplikovat pouze jednou týdně. Doporučuje se však, abyste to dělali pravidelně.

Jaké jsou vaše zkušenosti s touto rýžovou maskou?

Zdroj: Zdravě
Diskuze Vstoupit do diskuze
106 lidí právě čte
Autor článku

Klára Sladká

Zobrazit další články