Játra budou jako nová, po konzumaci této potraviny zmizí všechny toxiny

Každý by měl jednou za čas provést důkladnou očistu jater, která podpoří orgán a ochrání ho před nemocemi. Stačí vám tato účinná potravina.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Játra jsou velmi důležitým orgánem, který v těle vykonává řadu funkcí. Právě díky nim dokážete například eliminovat nebezpečné toxiny v krvi a produkovat dostatečné množství žluči pro trávicí procesy. Postupem času však může docházet k jejich nadměrnému zanášení (zejména prostřednictvím nezdravé stravy), a proto byte jim měli dle webu Healthline dopřávat pravidelný a kvalitní detox. S tím vám pomohou obyčejné meruňky. 

Sušené meruňky očistí játra od toxinů 

Sušené meruňky jsou velmi zdravou potravinou, která nestojí mnoho peněz a lze ji získat téměř v každém obchodě s potravinami. Svou oblibu ve světě medicíny si získali zejména díky vysokému obsahu vitamínu C, vitamínu E a také schopnosti snižovat hladinu jaterních enzymů a chránit játra před nebezpečnými onemocněními. Jejich pravidelná konzumace rovněž zbavuje tělo bakterií, které by jinak mohly vést k nebezpečným zánětům. 

Abyste využili sílu meruněk ve svůj prospěch, uděláte nejlépe, když si z nich připravíte účinný nápoj. Ten poté stačí konzumovat každé ráno na lačný žaludek a již po několika dnech se budete dle lékařky Isabel Vasquez cítit mnohem lépe. K jeho přípravě budete potřebovat následující ingredience: 

  • 10 sušených meruněk (nejlépe BIO) 
  • 1 litr převařené vody
Játra iZdroj fotografie: Depositphotos
Meruňky podporují funkci jater a chrání je před nemocemi

Příprava nápoje je poté již velmi jednoduchá. Sušené meruňky jednoduše vložte spolu s převařenou vodou do sklenice, zavařte je a nechte přes noc odležet. Ráno na lačný žaludek poté vypijte půl sklenice nápoje a snězte 3 meruňky – zbytek obsahu sklenice si dopřejte během dne (nejlépe před obědem a večeří). 

Blahodárné vlastnosti meruňkových pecek. Bojují nejen proti rakovinovým buňkám

Dodají vám plno minerálů 

V sušených meruňkách se také nachází draslík, který reguluje krevní tlak a zodpovídá za hospodaření s tekutinami v těle, a také železo, které předchází anémii. Pravidelná konzumace výše uvedeného nápoje rovněž podporuje práci ledvin a pozitivně ovlivňuje fungování nervosvalového systému. Na webu JakZdravě jsme také psali o příznacích onemocnění jater

Jak se meruňkový nápoj osvědčil vám?

Diskuze Vstoupit do diskuze
93 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články