Jen jeden kousek a hubnete ostošest: Není divu, že se mu přezdívá zázrak na hubnutí

Zařazením této potraviny do svého jídelníčku se zbavíte přebytečných kil a podpoříte svůj organismus. Nabízí mnoho přínosů a přitom je tak levná.

i Zdroj fotografie: יעל י / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Datle patří mezi nejzajímavější plody přírody. Jejich pravidelná konzumace nabízí nespočet zdravotních přínosů pro lidské tělo, a to od léčby zácpy až po odstranění přebytečných kil. Kromě toho mají široké spektrum nutričních hodnot a podporují mnoho funkcí organismu, včetně trávení a krevního oběhu. Jak také uvádí lékařka Amy Richter, jsou velmi lehce stravitelné a snižují pocit hladu, takže mohou být skvělou svačinou. 

Vynikající zdroj železa a přírodní zázrak na hubnutí 

Datle by měli jíst zejména ti, kteří trpí anémií, neboť jsou výborným zdrojem železa – již 100 gramů těchto plodů obsahuje zhruba 11 % doporučené denní hodnoty tohoto nezbytného minerálu. Jeho nedostatek může vést k řadě potíží a většinou jím trpí těhotné ženy a děti v pubertě. Jejich nejzajímavějším zdravotním přínosem je ovšem podpora hubnutí. Pravidelná konzumace těchto tropických plodů má velmi pozitivní vliv na metabolismus a pomáhá regulovat trávicí procesy. Díky tomu regulují ukládání tuku a pomáhají ho spalovat. 

Pokud chcete získat maximální účinek z datlí a zbavit se přebytečných kil, můžete si z nich připravit i sušenky. Ty jsou mimo jiné velmi dobré pro těhotné ženy, kterým dokonce mohou pomoci usnadnit porod a snížit riziko krvácení. Každý den jich přitom stačí sníst pouze pár a po několika týdnech si budete moci všimnout pozitivních změn. K přípravě této sladké, avšak velmi zdravé dobroty, budete potřebovat následující ingredience: 

  • balení datlí (cca 12 kusů)
  • 1 šálek ovesných vloček
  • půl šálku vysušeného kokosu
  • 2 polévkové lžíce kokosového oleje
  • vlašské ořechy
  • rozinky
Datle na stole iZdroj fotografie: Depositphotos
Datle pomáhají léčit řadu onemocnění a nabízí zdravotní přínosy

Příprava je poté již velmi jednoduchá. Nalijte vařící vodu na datle a nechte je takto stát asi 20 minut. Poté je spolu s ovesnými vločkami a ořechy umelte najemno a přidejte k nim zbytek ingrediencí. Z hotového těsta následně vytvořte sušenky a ty pečte v troubě na 150 stupňů po dobu zhruba 15 minut. Na webu JakZdravě jsme také psali o zimním sirupu z datlí, který podporuje srdce, spánek, střeva a také zmírňuje příznaky kašle.

Zlepšují zrak a chrání oči 

Datle jsou skvělým zdrojem luteinu a zeaxanthinu, což jsou velmi důležité látky pro zdraví očí a jejich ochranu před nebezpečnými nemocemi, jako je šedý zákal a další. Jejich zvýšený příjem podporuje sítnici a makulu oka, protože vyživují epitelové buňky pro dobré vidění a zabraňují poškození makuly, ke kterému nejčastěji dochází v důsledku stárnutí. Pokud si tedy chcete zachovat dobrý zrak, rozhodně přidejte tyto plody do svého jídelníčku. 

Sladké datle normalizují činnost trávicího systému a odstraňují z těla toxiny. Jídlo faraonů zocelí tělo proti řadě zánětů

Zastavují průjem a podporují trávení 

Jak uvádí server Pharmeasy, datle také obsahují draslík, který je užitečný při zácpě, a velmi rychle obnovují střevní flóru. Pokud je zařadíte do svého pravidelného jídelníčku, usnadníte střevům tvorbu přátelských bakterií a ochráníte se před mnoha trávicími problémy, jako je nadýmání a další. Pro získání maximálního účinku je můžete večer namočit do čisté vody a ráno je spolu s tekutinou vypít. Během noci pustí šťávu, která je skvělým projímadlem. 

Jak často jíte datle vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
140 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články