Lepší než léky: Jen jediná rostlina zlepší paměť, spánek a pomůže i na soustředění

Tato úžasná rostlina nabízí řadu zdravotních přínosů a ochranu před nemocemi. Připravit si z ní můžete léčivý nápoj pro každou příležitost.

i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Některá přírodní léčiva fungují mnohem lépe než komerční léky. Skvělým příkladem je šalvěj, která má dlouhou historii v tradiční medicíně. Tato úžasná rostlina si získala oblibu zejména pro svou schopnost zmírňovat zažívací potíže, podporovat kognitivní funkce a také chránit tělo před problémy s dutinou ústní. Zařadit ji proto do svého jídelníčku můžete i vy, a to podle lékaře Ryan Raman nejlépe v kombinaci s medem a včelím pylem. 

Léčivá nápoj ze šalvěje, medu a včelího pylu 

Abyste získali ze šalvěje maximální účinek, můžete si z ní připravit horký nápoj. Ten stačí zařadit do pravidelného jídelníčku a již během pár dnů na sobě poznáte, že se dokážete lépe soustředit a vaše paměť je čím dál lepší. Kromě toho vám také dodá ochranu před nebezpečnými nemocemi, jako je Alzheimerova choroba a demence. Rovněž snižuje známky stárnutí a působí proti zánětům, které mohou nebezpečně ovlivnit organismus. 

Při přípravě šalvějového nápoje se také vyplatí použít další ingredience, jako je včelí pyl a med. Oba tyto produkty mají velmi pozitivní vliv na lidské zdraví a účinek rostliny ještě zesilují. Jak také uvádí server MedicalNewsToday, díky této kombinaci bude vaše tělo schopno lépe hojit rány na pokožce a získá si větší obranyschopnost vůči virům a bakteriím.

Šalvěj na stole iZdroj fotografie: Depositphotos
Šalvěj podporuje spánek a zlepšuje zdraví mozku

K přípravě léčivého nápoje budete potřebovat následující: 

  • 1 čajová lžička suché šalvěje
  • 1 čajová lžička včelího pylu
  • 1 čajová lžička medu
  • 1 šálek vody

Pro zdravou pokožku, mozek i srdce: Šalvěj má zdraví co nabídnout

Příprava je poté již velmi jednoduchá. Vodu nejprve přiveďte k varu, poté k ní přidejte šalvěj a nechte ji odkrytou vařit po dobu 3 minut. Následně tekutinu odstavte a nechte 5 minut chladit. V momentě, kdy přestane být horká, přimíchejte včelí pyl a med a nechte nápoj stát zhruba 2 hodiny. Jakmile uplyne stanovená doba, vypijte a postup opakujte dalších 10 dní. Na webu JakZdravě jsme také psali o dalších zdravotních přínosech šalvěje.

Jak se nápoj osvědčil vám?

Diskuze Vstoupit do diskuze
109 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články