Populární druh ořechu obsahuje životabudící mangan, jež pomáhá s produkcí kolagenu. Omlaďte své tělo zvenku i zevnitř přirozeně

Mnoho lidí má rádo mandle, málokdo je ale asi jí každý den jen tak. Přitom vám to prospěje v mnoha věcech, rozhodně se tedy nebojte začít přidávat si je do jídelníčku.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Máte rádi mandle? Dá se z nich udělat spousty lahodných receptů, ale mnoha lidem chutnají i jen tak samostatně. Jinak z nich ovšem můžete udělat drobenku na koláčky, přidat je do makového koláče a nebo se rovnou vrhnout na mandlovou buchtu. Tak jako tak jejich přítomnost ve stravě oceníte, má pro vás hodně přínosů, což potvrdil i odborník Joe Leech, MS s dietoložkou a fyziologičkou Natalie Olsen.

Vaše vlasy konzumaci mandlí ocení

Vlasy jsou korunou hlavy snad každé ženy a je tedy třeba se o ně pečlivě starat. Krom toho, že je důležité používat kvalitní kosmetiku záleží i na tom, jak se stravujete. Zejména mandle obsahují snad všechny důležité vitamíny, které jsou pro vlasy prospěšné. Najdete v nich zinek a hořčík, které posilují vlasový růst a vitamín E, který je posiluje celkově. Takovým bonusem je i vitamín B, díky němuž jsou lesklejší.

Stárnoucí lidé mandle rozhodně ocení

Na stárnutí je krom přibývajících neduhů blbé i to, že se začnou tvořit vrásky, které občas dokážou ubírat na vzhledu. Mnoho lidí se tomuto jevu brání různými krémy, což není špatný nápad, ale můžete si pomoci i zevnitř. Mandle obsahují velké množství manganu, jež pomáhá s produkcí kolagenu v těle. Ten je pro zabrzdění tvorby vrásek velice důležitý. Vitamín E vám proti známkám stárnutí také pomůže.

Zařaďte je i do dietního jídelníčku

Sníte o modelkovské štíhlé linii? Tak to si mandle na svůj jídelníček rozhodně připište, hodně vám v tom pomohou. Nebudete mít díky nim takovou chuť na sladké, což se rozhodně vyplatí. Jedna vědecká studie tento fakt dokonce potvrdila, jelikož dle ní lidé mandle konzumující v průměru přijmou méně cukrů.

Snížíte si díky nim nezdravý cholesterol

Věděli jste, že mandle se řadí mezi pět produktů, které jsou na snížení nezdravého cholesterolu nejlepší? Mezi další z nich se například řadí i ovesné vločky, vlašské ořechy, olivový olej či ryby. Jakmile máte až moc vysoký cholesterol, nemusíte se bát sníst až třicet mandlí denně.

Vyhnete se všemožným srdečním chorobám

Srdce a krevní cévy jsou náchylné na všemožné nemoci a choroby. Díky mandlím ovšem můžete předejít ischemické chorobě srdeční, která způsobuje, že se srdce řádně nedokrvuje. Obsahují antioxidanty, hořčík, mononenasycené tuky a měď, což vám všechno pomůže. Je ale důležité, abyste je konzumovali i se slupkou.

iZdroj fotografie: Unsplash

Budete mít zdravou bakteriální mikroflóru střev

Skořápky mandlí jsou prospěšné v tom, že obsahují prebiotika. To jsou nestravitelné složky potravin, které podporují aktivitu a růst střevní mikroflóry. Tím se také zlepšuje zdravotní stav. Pokud u vás tedy dojde k nerovnováze, která se projevuje bolestí žaludku, zápachem z úst a zažívacími potížemi, snězte klidně až 35 mandlí denně.

Zlepší se vám vaše mozková aktivita

Jak jistě víte, když vám začne odcházet zdraví mozku, život se začne dost komplikovat. Pokud chcete být při smyslech co nejdéle, rozhodně oceníte podniknutí jistých kroků, aby se váš mozek udržoval ve formě. Těmi je třeba pravidelná konzumace mandlí. Ty zajistí zlepšení paměti a to konkrétně díky vitamínu E a mastným kyselinám. Krom toho i zastavují stárnutí mozku.

Jaké ořechy krom mandlí máte rádi vy?

Zdroj: Brightside, Healthline

Diskuze Vstoupit do diskuze
120 lidí právě čte
Autor článku

Nela Maloňková

Zobrazit další články