Přírodní bomba na anémii, nedostatek energie a špatnou imunitu. Suroviny na ni má doma každý

Čokoláda není jen sladkost, která kazí dětem zuby. Naopak. Kvalitní čokoláda s velkým procentem kakaa může být přínosem pro zdraví. Stejně jako samotné kakao.

Kakaový prášek jako koule na stole i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Nedostatek energie dokáže narušit každodenní činnosti. Viníkem může být anémie, jinak též nazývaná chudokrevnost. Jedná se o stav, kdy máte málo červených krvinek. A to je špatné. Červené krvinky jsou zodpovědné za dopravování kyslíku do tkání. Když je kyslíku málo, tělo šetří a přichází únava. Nedostatečné okysličování buněk může také zhoršit stav imunitního systému. Proto je důležité si hlídat krevní obraz a včas o své zdraví zabojovat.

Recept proti anémii

Stačí pár ingrediencí, které v sobě ukrývají mnoho vitamínů a minerálů, aby se váš krevní obraz zlepšil, zvýšila se imunita i životní energie. Možná vás to překvapí, ale hlavní roli bude hrát kakaový prášek. Však ona poctivá hořká čokoláda má také řadu pozitivních účinků na zdraví. Například dokáže pomoci při průjmu, jak jsme na JakZdravě již zmiňovali.

Co budete potřebovat?

  • 1 kg přírodního lučního medu,
  • 100 g organického kakaového prášku,
  • 100 g nasekaných lískových ořechů
  • a 100 g nasekaných nebo mletých vlašských ořechů.

Výše zmíněné ingredience jsou na jednu dávku. Podle potřeby můžete klidně suroviny znásobit. Také můžete recept obměnit sezamovými či slunečnicovými semínky, mandlemi nebo kešu oříšky. Dbejte ale na to, aby hlavní složky zůstaly. Jsou jimi med a kakao.

Kakaový prášek, kakaové boby a kousky hořké čokolády iZdroj fotografie: Freepik
Kakaový prášek v sobě ukrývá mnoho pozitivních zdravotních účinků

Postup přípravy receptu:

  1. Smíchejte med s kakaem.
  2. Přidejte ostatní ingredience a velmi dobře promíchejte.
  3. Rozdělte směs do čistých sklenic a uzavřete.
  4. Nechte stát na chladném a tmavém místě.

Aplikace a dávkování:

Užívejte 2-3krát denně jednu lžičku.

Kakaový prášek a jeho přínos pro zdraví

Kakaový prášek obsahuje polyfenoly, což jsou antioxidanty, které běžně potkáte v ovoci, zelenině, čaji nebo víně. Tím pádem má kakao řadu zdravotních přínosů, především dokáže snižovat zánět v těle, zlepšovat průtok krve, regulovat hladinu cukru v krvi a udržovat cholesterol ve zdravých mezích, jak potvrzuje i web Healthline.

Zlepšete svou paměť až o 75 % v jakémkoli věku. Zkušená lékařka radí kakao, trénink a úpravu některých návyků

Med – nejlepší přírodní lék

Jak říká také dietetička Jerlyn Jones, med se právem řadí mezi nejsilnější přírodní antibiotika. Pomáhá proti bakteriím i virům, urychluje hojení ran, léčí záněty v těle a má příznivý vliv na kardiovaskulární systém. O báječných účincích medu si můžete přečíst ve starším článku publikovaném naší redakcí.

Jaké jsou vaše zkušenosti s domácími léky?

Diskuze Vstoupit do diskuze
118 lidí právě čte
Autor článku

Dita Polívková

Zobrazit další články