Už nikdy žádné léky z lékárny: Kašle se můžete zbavit za pár korun díky surovinám, které máte doma

Kombinace těchto účinných surovin vám pomůže zbavit se kašle a dalších onemocnění, které se často objevují během zimy. Chutnají navíc skvěle.

lék na kašel i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Chladnější období je často spojováno s vyšším rizikem různých onemocnění, jako je zejména kašel, chřipka nebo rýma. Všechny tyto problémy sice nepředstavují pro lidské tělo velké nebezpečí, ale dokáží vám velmi snadno narušit každodenní život. Pokud jste k nim náchylnější i vy, nebo jste se již nakazili, nemusíte nutně užívat drahé komerční léky, které mnohdy ani nefungují tak, jak by měly. Mnohem více se proto dle lékařky Helen West vyplatí vyrobit si takzvané „bonbóny“ z několika účinných ingrediencí, jako je zázvor, med a citron. 

Ulevte si od nemocí snadno a po domácku 

Abyste ochránili své zdraví před typickými onemocněními, je dobré zaměřit se ještě před zimou na kvalitní stravovací režim, pravidelný pohyb a také kvalitní spánek. Právě tyto faktory hrají nedílnou roli ve funkci vašeho imunitního systému, a pokud na ně příliš nedbáte, bude vaše riziko nakažení mnohem vyšší. Samozřejmě je poté dobré zaměřit se na ně i během samotné zimy. Obranyschopnost těla můžete ještě posílit přidáním léčivých bonbónů do svého každodenního jídelníčku, což vám poskytne řadu důležitých živin. 

Jedná se o sladké domácí léky, které tvoří kombinace velmi zdravých potravin s bohatým obsahem antioxidantů a vitamínů. Příprava je navíc velmi jednoduchá, takže si s ní hravě poradí naprosto každý – bude to vyžadovat jen pár minut a žádné větší zkušenosti s vařením v kuchyni. Konzumace těchto lahodných domácích výrobků vás poté ochrání naprosto před každým onemocněním nebo vyléčí již stávající problémy, a to mnohem lépe, než kdejaké komerční prostředky z lékáren (ty jsou navíc zpravidla plné chemických sloučenin).

med iZdroj fotografie: Freepik
Med spolu s dalšími ingrediencemi účinně léčí kašel

Příprava léčivých bonbónů 

Samotná příprava léčivých bonbónů je velmi jednoduchá a vyžaduje několik specifických ingrediencí. Jejich hlavní složkou je přitom organický med, který podle lékařky Kim Chin nabízí nespočet zdravotních přínosů a patří mezi nejuznávanější přírodní léčiva. To samozřejmě platí i v případě dalších složek, jako je zázvor a citron, které tvoří jedinečnou kombinaci proti všem bacilům a virózám. Obecně se však bonbóny nejlépe osvědčily proti kašli a k jejich přípravě budete potřebovat následující ingredience: 

  • šťáva z jednoho citronu
  • 2 polévkové lžíce organického medu
  • půl šálku cukru
  • šálek vody
  • ½ čajové lžičky mletého zázvoru
  • ¼ lžičky mletého hřebíčku 

Nejprve smíchejte všechny ingredience (kromě medu) ve vhodném hrnci a přiveďte je k varu, dokud nezískáte sirupovitou směs. Jakmile budete mít hotovo, počkejte, až trochu vychladne, a poté k ní přidejte med. Vše důkladně promíchejte a následně si připravte na pracovní plochu pečící papír, přičemž na něj začněte pomalu kapat malá kolečka. Nechte je zcela vychladnout a ztuhnout, aby jejich struktura připomínala bonbón – ty poté uložte do ledničky a máte hotovo. 

5 čajů, které zatočí s kašlem a nachlazením raz dva. Kdo do sebe nechce zbytečně cpát léky, je tady správně

Blahodárné léčivé vlastnosti 

Hotové bonbóny můžete užívat v případě potřeby až 3krát denně, a to nejlépe po každém větším jídle. Mohou však být také skvělou prevencí, takže si můžete během zimy dopřát jeden také každé ráno. Toto lahodné domácí léčivo mimo jiné výborně podporuje funkce trávení a má antioxidační účinky, zmírňuje příznaky nachlazení a chřipky, a dokonce vám pomůže, aby lépe cirkulovala krev. Na webu JakZdravě jsme také psali o zázračné směsi, která účinně vyčistí vaše plíce

Jak se léčivé bonbóny osvědčily vám?

Diskuze Vstoupit do diskuze
60 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články