Jedna lžička a kašel je pryč: Zázračná směs vyčistí plíce mávnutím kouzelného proutku

Tato směs vás zbaví i toho nejvytrvalejšího kašle. Čistí plíce a posílí imunitu. Navíc je lahodná, takže ji budete pít s chutí vy i vaše děti či vnoučata.

kašel i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Podzim sice hraje všemi barvami, ale zdravotnímu stavu na kráse moc nepřidává. Přinesl s sebou totiž také novou vlnu covidu, nachlazení i chřipky. Nejvleklejším problémem u všech respiračních onemocnění bývá obvykle kašel, který může přetrvávat i několik týdnů po odeznění všech ostatních symptomů. Příroda je ale mocná čarodějka a má lék i na tento problém.

Skvělá kombinace, která vám pročistí plíce

Recept, o který se s vámi dnes podělíme, se skládá ze tří základních složek. Těmi jsou ananas, med a zázvor. Díky nim je směs nejen účinná, ale i lahodná. Kašle se tak zbavíte cobydup, a navíc si i pochutnáte.

Ananas prospívá imunitě i zažívání

Nutriční expertka Jerlyn Jones, MS vyzdvihuje zejména jeho schopnost posilovat imunitu, snižovat riziko rakoviny a zkracovat dobu rekonvalescence po operacích a úrazech. Ananas má navíc podle vědeckých výzkumů silné protizánětlivé účinky a snižuje riziko degenerativních onemocnění kloubů i běžných virových a antibakteriálních infekcí.

Med je proti kašli stejně účinný jako běžně prodávané léky

O medu, jakožto léku na kašel jsme na JakZdravě psali již mnohokrát. Je součástí většiny přírodních léků na respirační onemocnění, protože napomáhá vykašlávání, snižuje záněty a zklidňuje, což jsou vlastnosti, které při léčbě kašle využijete nejvíce. Mimo to má i antibakteriální účinky, urychluje hojení, a jak zdůrazňují odborníci ze zdravotnického magazínu Healthline, hraje roli i při léčbě diabetu.

dlaně držící zázvor iZdroj fotografie: iStock
Zázvor je jedním z nejstarších přírodních léků

Zázvor se používá k léčbě již 2 500 let

Dr. Gustavo Gonzalez doporučuje zázvor při léčbě mnoha běžných zdravotních obtíží, jako je nachlazení, kašel, oslabená imunita či potíže se zažíváním. K lidové léčbě se užívá již více než 2 500 let, protože účinkuje rychle a spolehlivě. Jeho pozitivní vliv na zdraví potvrdila i moderní věda a studie naznačují jeho schopnost bojovat i proti závažným onemocněním, jako jsou choroby srdce a mozku či rakovina.

Recept na ananasový sirup

Jak jsme již zmínili, k výrobě tohoto sirupu budete potřebovat ananas, med a zázvor. Dále si připravte citrony, respektive citronovou šťávu, kajenský pepř, uzavíratelnou sklenici a mixér.

Ananasová šťáva zažene otravný kašel i nachlazení. Rychlá úleva od hlenů a zánětů přírodní cestou je osvědčenou metodou

Potřebné ingredience

  • 1 šálek nakrájeného ananasu
  • ¼ šálku čerstvě vymačkané citronové šťávy
  • ½ lžíce nastrouhaného zázvoru
  • 1 lžíce medu (ideálně syrového či bio)
  • ½ lžičky kajenského pepře

Příprava a použití

Všechny ingredience vložte do mixéru a pořádně rozmixujte. Odlijte si čtvrt šálku – tu hned vypijte, zbytek přelijte do uzavíratelné sklenice či lahve a uložte do lednice. Pijte čtvrt šálku denně. Můžete vyzkoušet i další výborné přírodní léky na kašel, například směs s banánem proti nachlazení, kterou jsme vám před časem na JakZdravě doporučovali. Chuťově je také výborná.

Jak vám ananasový sirup na kašel chutnal?

Diskuze Vstoupit do diskuze
99 lidí právě čte
Autor článku

Klára Sladká

Zobrazit další články