Naléhavé: Každý, kdo má doma tento sýr, musí se ho ihned zbavit. Je plný plísní a může velmi ublížit

Pokud jste si nedávno zakoupili tento sýr, raději ho rychle vyhoďte do koše. Inspektoři potvrdili, že představuje nebezpečí pro lidské zdraví.

i Zdroj fotografie: Alamy
                   

Velké potravinové řetězce nabízí ke koupi řadu chutných potravin a výrobků. Čas od času se však stane, že se mezi nimi z nejasných důvodů objeví i vadné kusy, což představuje potenciální nebezpečí zejména pro zákazníky – pokud by totiž snědli například zkažený plátek šunky, mohli by se potýkat s řadou nepříjemných příznaků. SZPI proto nedávno vydala varování před sýrem z oblíbeného obchodu, který neprošel kontrolou. 

Plesnivá potravina a nevyhovující teploty při skladování 

Když inspektoři zamířili do Billy v Orlové (F. S. Tůmy 1331/0, 73514 Orlová), ihned si všimli podivně vypadajícího výrobku s názvem „SÝROVÉ NITĚ 35% TSV“, jehož povrch pod obalem vypadal zvláštně. Jakmile balení otevřeli, okamžitě se na ně vyvalil nepříjemný zápach a již pouhým pohledem oka bylo zřejmé, že se na nitích nachází plíseň. 

nevolnost iZdroj fotografie: Depositphotos
Na pultech obchodů se objevil plesnivý sýr

Výrobek s šarží L23 326-11 však neměl prošlé minimální datum trvanlivosti, což vedlo inspektory k položení několika otázek řediteli provozovny a provedení důkladnější prohlídky. Z té nakonec vyšlo najevo, že zkažení sýrových nitek způsobily nevyhovující teploty při jejich skladování. Jak samozřejmě uvádí server PotravinyNaPranýři, inspekce okamžitě nařídila produkt stáhnout z prodeje a nyní varuje společnost před jeho konzumací.

Ementál v kuse

Naléhavé: Kdo má doma tento sýr, musí ho okamžitě vyhodit. Inspekce zjistila, že je zdraví nebezpečný

Pokud byste totiž snědli zkažený produkt, brzy byste si na sobě mohli začít všímat zvláštních změn, a to včetně pocitů nevolnosti, nadýmání, migrén, intenzivního pocení a nezastavitelného průjmu. Jakmile tedy na sobě tyto příznaky pocítíte nebo si uvědomíte, že jste snědli plesnivou potravinu, vyhledejte lékaře a poraďte se s ním, co dělat. Na webu JakZdravě jsme také nedávno psali o další potravině, která byla stažena z prodeje

Jak často jíte tento produkt vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
116 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články