Konzumace chilli papriček je zdraví prospěšné | JakZdravě.cz

Okořeňte si dnes své jídlo. Konzumace chilli papriček pomáhá předcházet nemocím a značně prodlužuje život, ukazují výzkumy

Chilli papričky mají opravdu skvělý vliv na zdraví. Jejich konzumací snížíte rizika různých onemocnění, jako je například rakovina a kardiovaskulární potíže.
i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Máte rádi chilli papričky? Pokud ano, jste na správné cestě a velmi pomáháte svému zdraví. Vědecké výzkumy dokazují, že jejich konzumace má obrovský vliv na zdravotní stav, i když zatím přesně nelze říct proč.
Výzkum zdravotního stavu konzumentů papriček

Výzkum zahrnoval až 4 000 studií z celého světa a zúčastnilo se ho víc jak 570 000 účastníků. Vědci porovnávali zdravotní stav lidí, kteří konzumují chilli papričky pravidelně a často s těmi, kteří je konzumují v malém množství nebo vůbec.


iZdroj fotografie: Pixabay

Výsledek studie ukázal, že 25 % lidí, kteří pravidelně jedli tyto papričky, mělo nižší úmrtnost, a to z jakékoliv příčiny. Konzumace chilli papriček může s jistotou snížit riziko úmrtí na kardiovaskulární onemocnění až o 26 % a riziko úmrtí na rakovinu o 23 %. Dřívější studie zjistily, že papričky mají velký vliv na celkový zdravotní stav a snižují riziko všech onemocnění.

Výzkum vlivu chilli na zdraví

Provedenými výzkumy bylo dokázáno, že chilli papričky mají opravdu skvělý vliv na naše zdraví, ale vědci zatím nepřišli na to, z jakého důvodu to tak je, a nejasné jsou i mechanismy, proč se to děje. S určitostí ale můžeme říct, že konzumace chilli vám značně prodlouží život a jeho pravidelné zařazení do jídelníčku vám můžeme jen doporučit.


iZdroj fotografie: Pixabay

Účinky chilli papriček na zdraví

Chilli papričky mají antioxidační a protizánětlivé účinky. Jejich častou konzumací zpomalíte poškození buněk volnými radikály. Papričky obsahují vitamín C a karoten B. Za pálivou chuť může obsažený kapsaicin. Podporují chuť k jídlu a zdravé trávení, a jsou též považovány za výborné afrodiziakum. Ovšem pozor na množství. Pokud jich sníte víc, můžete si podráždit pohlavní a močové ústrojí.

Papričky si můžete vypěstovat i doma na okně, ačkoli pocházejí z Ameriky, kde je pěstovali již Indiáni. Po objevení Ameriky se rozšířily do celého světa. Největší oblibu si získaly v indické kuchyni, kde se chilli stalo její nedílnou součástí.

Zdroj: Themindunleashed , Wikipedia

Diskuze Vstoupit do diskuze
138 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
5/5 (81%) 121 hlasů
Nahlásit chybu
DámskýDeník
Matka zkameněla hrůzou, když chůvička zaznamenala podivné stíny. Nečekala ani minutu a vyběhla do dětského pokoje
Události247
Rušení nemocnic? Šíříte lži, strašíte lidi a příště si ověřte informace, utřel Vojtěch v duelu ministrů Hamáčka
VědaŽivě
Věříte, že přistání Američanů na Měsíci byl podvrh? Pravda za konspiračními teoriemi odhalena v plné kráse
adbz
Přesaďte a rozmnožte lilie léty ověřeným způsobem zahrádkářů. Právě teď je na to ideální čas, bohatě vám pokvetou už příští rok