Imunita bude silná jako zvon: Křenový sirup podle babiččina receptu

Křen v sobě ukrývá úžasnou sílu, kterou můžete okusit už při jeho přípravě. Uvolní i ten nejucpanější nos, léčí záněty dýchacích cest a snadno z něj připravíte léčivý sirup.

Kvetoucí rostlina křenu i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Křen je silný antioxidant. Obsahuje velké množství vitamínu C, které vaše tělo potřebuje hlavně na podzim a v zimě pro silnou imunitu. Kromě toho v něm najdete také minerály, bez kterých by váš organismus nemohl správně fungovat. Kořen křenu má řádu přínosů pro zdraví a dokáže vyléčit nejeden zdravotní problém.

S křenem proti zánětům

Křen se dá použít pro detoxikaci organismu, protože pročišťuje játra, žlučník, slinivku a ledviny a podporuje jejich funkci. Hojně bývá doporučován pacientům, kteří trpí dnou. Pro pacienty trpící migrénou může pomoci ve formě obkladu, jak jsme na JakZdravě již informovali. Křen je také báječné diuretikum (působí močopudně) a pomáhá při léčbě zánětů močových cest. Preventivně se dá použít pro podporu imunitního systému, jak potvrzuje také webMD.

Podle webu DenisHorseradish má křen antiseptické účinky, proto se hodí pro léčbu chronických zánětů, zánětů dutin, průdušek, vhodný je při astmatu, kašli i rýmě. Rozpouští hleny, usnadňuje vykašlávání a už jen při samotném jeho strouhání vám uvolní nos lépe než ty nejdražší kapičky do nosu. O dalších účincích křenu psala naše redakce již dříve.

Křen, med, citron připravené pro přípravu sirupu iZdroj fotografie: Pixabay
Křen spolu s medem a pár kapkami citronu vytvoří silný sirup pro podporu imunity

Recept na křenový sirup

Co budete potřebovat?

  • Kořen křenu
  • a 150 gramů medu.

Postup přípravy receptu:

  1. Očistěte kořen křenu a nahrubo jej nastrouhejte.
  2. Křen vložte do sklenice s uzávěrem, zalijte medem a uzavřete sklenici.
  3. Sklenici nechte stát na teplém místě přes noc.
  4. Druhý den přeceďte do tmavé láhve nebo sklenice.
  5. Uchovávejte v chladničce, kde sirup vydrží cca 7 dní.

Křen je léčitelský zázrak proti řadě onemocnění. Skladujte ho jako naše babičky a mějte všelék vždy po ruce

Aplikace a dávkování:

Doporučuje se užívat jednu čajovou lžičku třikrát denně jako prevenci nachlazení nebo při kašli. Připravte se na ostrou chuť tohoto sirupu. Není vhodný pro děti. Nehodí se pro dospělé, kteří trpí žaludečními vředy nebo vředy duodena. Pokud si nejste čímkoli jistí, proberte své potíže a obavy s lékařem.

Jaké zkušenosti s léčivými účinky křenu máte vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
74 lidí právě čte
Autor článku

Dita Polívková

Zobrazit další články