Kuřecí játra přináší mnoho benefitů, jejich konzumace pomůže na několik problémů

Když se kuřecí játra správně připraví, mohou být skutečně lahodná. A to není nic proti tomu, jaké účinky má jejich konzumace na vaše tělo. Vyřeší rovnou několik problémů.

i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Máte rádi kuřecí játra? Někdo se jim vyhýbá kvůli jejich výraznější chuti a vůni, ale všechno je jenom o přípravě. Kuřecí játra jsou velmi zdravá, patří k nejvýživnějším potravinám, které si můžete dopřát. Byla by škoda o tyto výhody pro zdraví přijít. Nebojte se jich ani v těhotenství, jíst je můžete i při dietě. Naučte se je připravit tak, aby vám chutnala, a budete se moci těšit z jejich skvělých účinků na zdraví.

Kuřecí játra a jejich výhody pro zdraví

Obsah bílkovin v kuřecích játrech je srovnatelný s kuřecími prsy. Kromě toho obsahují hodně vitamínů ze skupiny B, které potřebuje váš imunitní systém, krevní oběh, pokožka a vlasy. Dále jsou játra bohatá na minerály – fosfor, hořčík a železo. Jejich konzumace zlepšuje trávení, normalizuje srážení krve a má uklidňující účinek. Pokud budete jíst játra, zlepší se vám paměť a snížíte riziko, že onemocníte osteoporózou i rakovinou.

Kuřecí játra pro ženy

Hodně kuřecích jater by si měly dopřát hlavně těhotné ženy. Obsahují hodně kyseliny listové, která je v těhotenství potřeba ve zvýšené míře, a také zinku, který reguluje hormonální rovnováhu a snižuje riziko, že se během těhotenství objeví problémy.

Co dají kuřecí játra mužům?

Kuřecí játra přináší zdravotní výhody samozřejmě i mužům. Jejich pravidelná konzumace díky vysokému obsahu kyseliny pantotenové reguluje funkci nadledvinek a produkci testosteronu.

Smažená kuřecí játra na černé teflonové misce na dřevěném prkénku iZdroj fotografie: Freepik

Nebojte se jater při dietě

Jestli máte obavy, aby vám kuřecí játra nenarušila hubnoucí dietu, vaše obavy rozhodně nejsou na místě. Kuřecí játra mají velmi nízký obsah kalorií, konkrétně 100 gramů syrových kuřecích jater obsahuje přibližně 137 kalorií. Smažená mají plus mínus 172 kalorií.

Ať už se rozhodnete připravit si kuřecí játra nebo prostě játra z jiného zvířete, zdravotní benefity jsou velmi podobné. Zvířecí játra mají mnoho dalších zajímavých účinků, takže s nimi rozhodně neuděláte chybu.

V jaké úpravě máte nejradši kuřecí játra vy?

Zdroj: Zdrave.to
Diskuze Vstoupit do diskuze
139 lidí právě čte
Autor článku

Dita Polívková

Zobrazit další články