Kurkuma, zlaté kouzlo matky přírody. Zmírní bolesti kloubů raz dva a funguje i jako prevence - JakZdravě.cz

Kurkuma, zlaté kouzlo matky přírody. Zmírní bolesti kloubů raz dva a funguje i jako prevence

Mezi superpotravinami kurkuma vyčnívá. Má sytou barvu, výraznou barvu a nekonečný seznam zdravotních benefitů na lidský organismus.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Kurkuma pochází ze stejného rodu jako zázvor a přináší s sebou mnoho léčivých účinků. Poslední roky její obliba strmě stoupá a nechybí v téměř žádné domácnosti. Už dávno nemá nálepku exotické a nedostupné suroviny. Používá se jak v kuchyni, kde má ve většině receptů hlavní slovo, tak i v kosmetice a při domácí léčbě. Díky ní už nemusíte bolesti kloubů na rukách řešit tlumícími léky.
Kurkuma – recept na všechno

Léčivé účinky kurkumy jsou lidstvu známy už přes šest tisíc let. „Indický šafrán“, jak se kurkumě přezdívá, je charakteristický sytě žlutou barvou a pepřovou a lehce nahořklou chutí. Obsažený kurkumin, který dal tomuto koření jméno, se může pochlubit mnoha léčivými účinky. Patří mezi ně stimulace zažívání, boj s infekcemi, regenerace jaterní tkáně, potíže s nadýmáním a špatným trávením a detoxikace ostatních surovin.


iZdroj fotografie: Unsplash

Barevná kaše na bolavé klouby

Vyjma kosmetiky a použití při péči o pleť umí kurkuma zmírnit bolesti kloubů. Je to mnohem rychlejší a účinnější řešení než tlumící léky, které zdravotní potíže jen oddálí, ale skutečně je nevyléčí. Kurkuma pronikne i do spodních vrstev kůže a nechá do těla vstřebat všechny blahodárně působící a zdraví prospěšné látky.

Suroviny: 2 polévkové lžíce kurkumového prášku, 1 polévková lžíce rozpuštěného kokosového oleje, 1 čajová lžička medu, 5 polévkových lžic vody (množství není přesné)

Postup: Vložte všechny suroviny do nádoby a energicky míchejte. Musí vzniknout dokonale jemná a vláčná směs.

Aplikace: Krouživými pohyby vmasírujte na postižené místo, nechte 10 minut působit a opláchněte teplou vodou.


iZdroj fotografie: Unsplash

Kurkuma léčí už stovky let

Už v dobách starověku se kurkuma používala při léčbě zánětů a palčivých bolestí. Tento přírodní stimulant totiž podporuje produkci kortizonu v nadledvinkách. Velkým překvapením nejsou ani antioxidační účinky kurkumy, které mají za následek výrazné posílení imunitního systému a svižné vyplavování toxinů z těla. Kurkuma, zdá se, nemá nic, co by se jí dalo vytknout.

Zdroj: Healthline

Diskuze Vstoupit do diskuze
64 lidí právě čte
Zobrazit další články
DámskýDeník
Malý chlapec se během koncertu stal centrem dění. Svými tanečními kreacemi ukradl kapele veškerou pozornost
Události247
Revmatoidní artritida je zákeřná nemoc. Proč se pacienti bojí mluvit se svými lékaři a jaké to může mít následky? Podrobnosti vysvětlila předsedkyně Revma Ligy Müllerová
VědaŽivě
Posedlost celebritami snižuje inteligenci, uvádí studie. Lidé se slabostí pro své idoly brzdí výkon svého mozku
adbz
Se sázením cibule není doporučeno čekat až na jaro. Brzký výsev zajistí gigantické plody s příchodem prvních teplých dnů