Kurkuma, zlaté kouzlo matky přírody. Zmírní bolesti kloubů raz dva a funguje i jako prevence

Mezi superpotravinami kurkuma vyčnívá. Má sytou barvu, výraznou barvu a nekonečný seznam zdravotních benefitů na lidský organismus.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Kurkuma pochází ze stejného rodu jako zázvor a přináší s sebou mnoho léčivých účinků. Poslední roky její obliba strmě stoupá a nechybí v téměř žádné domácnosti. Už dávno nemá nálepku exotické a nedostupné suroviny. Používá se jak v kuchyni, kde má ve většině receptů hlavní slovo, tak i v kosmetice a při domácí léčbě. Díky ní už nemusíte bolesti kloubů na rukách řešit tlumícími léky.

Kurkuma – recept na všechno

Léčivé účinky kurkumy jsou lidstvu známy už přes šest tisíc let. „Indický šafrán“, jak se kurkumě přezdívá, je charakteristický sytě žlutou barvou a pepřovou a lehce nahořklou chutí. Obsažený kurkumin, který dal tomuto koření jméno, se může pochlubit mnoha léčivými účinky. Patří mezi ně stimulace zažívání, boj s infekcemi, regenerace jaterní tkáně, potíže s nadýmáním a špatným trávením a detoxikace ostatních surovin.

iZdroj fotografie: Unsplash

Barevná kaše na bolavé klouby

Vyjma kosmetiky a použití při péči o pleť umí kurkuma zmírnit bolesti kloubů. Je to mnohem rychlejší a účinnější řešení než tlumící léky, které zdravotní potíže jen oddálí, ale skutečně je nevyléčí. Kurkuma pronikne i do spodních vrstev kůže a nechá do těla vstřebat všechny blahodárně působící a zdraví prospěšné látky.

Suroviny: 2 polévkové lžíce kurkumového prášku, 1 polévková lžíce rozpuštěného kokosového oleje, 1 čajová lžička medu, 5 polévkových lžic vody (množství není přesné)

Postup: Vložte všechny suroviny do nádoby a energicky míchejte. Musí vzniknout dokonale jemná a vláčná směs.

Aplikace: Krouživými pohyby vmasírujte na postižené místo, nechte 10 minut působit a opláchněte teplou vodou.

iZdroj fotografie: Unsplash

Kurkuma léčí už stovky let

Už v dobách starověku se kurkuma používala při léčbě zánětů a palčivých bolestí. Tento přírodní stimulant totiž podporuje produkci kortizonu v nadledvinkách. Velkým překvapením nejsou ani antioxidační účinky kurkumy, které mají za následek výrazné posílení imunitního systému a svižné vyplavování toxinů z těla. Kurkuma, zdá se, nemá nic, co by se jí dalo vytknout.

Zdroj: Healthline

Diskuze Vstoupit do diskuze
141 lidí právě čte
Zobrazit další články
DámskýDeník
DámskýDeník
Vyhublý pes byl dlouhé týdny zavřený v kleci a čekal, až se jeho majitelé vrátí. Bohužel marně
Události247
Události247
Opravdu jde Putinovi jen o Ukrajinu? Je možné, že mu jde o něco úplně jiného a horšího
VědaŽivě
VědaŽivě
Ruský robopes má na hřbetu přidělanou karabinu Saiga 9. Předváděcí video ale poukazuje spíš na jeho neefektivitu
adbz
adbz
Citronová šťáva, aspirin a kysličník mají jedno společné – zachrání hromady prádla a zbaví vás tak nočních můr