Roste venku a my ji celou dobu ignorujeme: Hluchavka léčí klouby, záněty, alergie, chudokrevnost i ledviny

Pod vašima nohama roste extrémně silné přírodní léčivo, které si hravě poradí s řadou onemocnění. Stačí si z nich připravit lahodný čaj.

i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Na území České republiky roste dle serveru Sarcraft řada léčivých rostlin, které si můžete bez problému utrhnout téměř na každém rohu. Velmi dobrým příkladem je Hluchavka purpurová (Lamiopsis purpurea), o které sice mnoho lidí nemá ani ponětí, ale ona vám dokáže pomoci hned několika způsoby. Hravě si například dokáže poradit s infekčními bakteriemi, propláchne vám močový měchýř a podpoří činnost krevního oběhu. 

Hluchavka purpurová a její zdravotní přínosy 

Hluchavka začíná kvést už začátkem března, a přestože se značně podobá kopřivě, na rozdíl od ní nezpůsobuje žádný pocit pálení a je s ní spojována řada zdravotních vlastností, včetně antibakteriálních, protizánětlivých a antialergických účinků. Velmi dobře vám také pomůže zmírnit bolesti kloubů a šlach, pročistí ledviny, močový měchýř a játra od nahromaděných bakterií a během několika dní konzumace si poradí s každou infekcí. 

Jedná se navíc o zcela jedlou bylinu, která vám poskytne bohatý obsah vitamínu C, železa a antioxidantů, zmírní příznaky sezónních alergií, zabrání možnému rozvoji chudokrevnosti a celkově zlepší váš krevní obraz. Velmi dobrý účinek má poté dle webu HealthBenefitsTimes v případě, že vás trápí neustálá deprese a špatná nálada. Hluchavka purpurová vás dokáže rozveselit, uvolnit, a navíc působí mírně sedativně, takže zlepší i váš spánek. 

Příprava léčivého čaje 

Pro přípravu čaje budete potřebovat pouze 2 polévkové lžíce hluchavky, které stačí zalít horkou vodou a nechat alespoň 10 minut odstát. Abyste získali maximální účinek z této blahodárné bylinky, pak byste měli každý den vypít alespoň dva až tři šálky.

Hluchavka pomáhá při bolestech hlavy, špatném trávení a nemocech jater, stačí si venku natrhat

Nemusíte se navíc obávat žádných vedlejších účinků, protože se jedná o zcela bezpečnou rostlinu. Na webu JakZdravě jsme také psali o přínosech čaje z blahodárné šalvěje

Jak se hluchavka osvědčila vám?

Diskuze Vstoupit do diskuze
138 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články