Lék z 19. století: Roste venku, stačí si ho jenom natrhat

Tato bylinka vám pomůže vyřešit nespočet zdravotních problémů, včetně horečky a křečí. Stačí si z ní připravit chutný čaj.

i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Ve světě tradiční medicíny se nachází řada užitečných léčiv, která nabízí mnoho zdravotních přínosů pro lidské tělo. Jedním takovým příkladem je dobře známá sedmikráska – ta roste téměř po celé České republice a pomůže vám zmírnit různé příznaky, včetně například bolesti těla, migrén a menstruačních křečí. Abyste z ní mohli vytěžit maximum přínosů, stačí si z ní dle webu NIH připravit lahodný čaj a ten pravidelně konzumovat. 

Sedmikráska a její úžasné zdravotní přínosy 

Ať už vás trápí chronické bolesti hlavy, horečka nebo menstruační křeče, můžete se vždy obrátit na úžasnou sílu sedmikrásky, která díky obsahu účinných látek pomáhá tyto problémy zmírňovat. Stejně tak se její konzumace (nejlépe ve formě čaje) osvědčila při svalovém napětí, zánětlivých onemocněních, artritidě i bolestí kloubů a obecně pak funguje jako silné analgetikum. Kromě toho ji najdete téměř na každé louce či zahrádce. 

Bylinkový čaj v hrnku na podšálku ozdobený sedmikráskami iZdroj fotografie: Pixabay
Sedmikráskový čaj nabízí nespočet zdravotních přínosů

Samotný čaj si můžete připravit tak, že si nasbíráte listy a květiny sedmikrásek, důkladně je omyjete, vysušíte a poté zalijete horkou vodou. V případě potřeby je dle serveru Healthline dobré konzumovat alespoň 2 až 3 šálky čaje denně, což vám pomůže zbavit se otravných problémů již během jednoho týdne (pozitivní změny však můžete pocítí již druhý den). Pokud nemůžete sehnat samotnou bylinku, lze zakoupit již připravené sáčky. 

Alergická rýma bude jednou provždy minulostí. Oblíbené lidové fígle potvrzují i lékaři

Je také důležité poznamenat, že sedmikráska může v některých případech způsobovat alergické reakce, včetně podráždění sliznice a vyššího rizika rozvoje žaludečních vředů. Abyste se ochránili před potenciálními problémy, pokuste se ji ze začátku konzumovat v malém množství. A pokud si všimnete, že je vše v pořádku, můžete ji začít užívat častěji. Na webu JakZdravě jsme také psali o další užitečné bylince, která kdysi zachraňovala životy

Jak se sedmikráska osvědčila vám?

Diskuze Vstoupit do diskuze
127 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články