Lidový recept, který si naši předci hýčkali po staletí: Lék ze 2 ingrediencí kompletně pročišťuje trávicí trakt

Pokud vás trápí problémy s trávicím traktem, nemusíte se ihned obracet na drahé léky. Mnohem účinněji vám pomůže tento lidový recept.

kefír a kefírové kultury i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Trávicí trakt je nedílnou součástí lidského těla, který vám umožňuje trávit potravu, zpracovat živiny ve svůj prospěch a vylučovat strávené potraviny z těla ven. Vlivem nezdravých návyků, jako je například kouření, konzumace zpracovaných potravin nebo pití alkoholu, však může dojít k jeho zanesení a zhoršení funkce. Tento lidový recept jej dle lékařky Sade Meeks dokáže řádně detoxikovat a opět tak nastartovat jeho nezbytnou činnost.    

Kefír s pohankovou moukou 

Kefír a pohanka jsou velmi zdravé ingredience, které nabízí řadu zdravotních přínosů pro lidské tělo. Jejich pravidelná konzumace například snižuje krevní tlak, bojuje proti nadměrné hladině cholesterolu a také reguluje cukr v krvi. Co ovšem mnozí netuší, je skutečnost, že jejich kombinace velmi dobře čistí střeva a krevní oběh, díky čemuž snižují riziko mnoha nemocí a pomohou vám cítit se během dne maximálně dobře. 

Mimo jiné pak tato účinná směs přispívá ke shazování přebytečných kilogramů, takže vám pomůže získat dobrou postavu. Jediné, co přitom budete potřebovat, jsou 3 polévkové lžíce pohankové mouky, které stačí smíchat s 2 decilitry kefíru (nejlépe v keramické nebo smaltované nádobě). Ingredience dobře promíchejte, poté směs vložte do ledničky – pro zlepšení chuti a účinků můžete dle serveru BBCgoodfood ještě přidat lžičku medu. 

sklenice kefíru a poloviny citronu na podložce iZdroj fotografie: Freepik
Kefír v kombinaci s pohankovou moukou účinně detoxikuje lidské tělo

Směs užívejte před snídaní 

Abyste získali maximální účinek z této směsi, konzumujte ji každý den ráno, a to nejlépe půl hodiny před snídaní. Vyplatí se proto připravit si ji ještě večer, než půjdete spát, aby byla ráno připravená a vy jste se zbytečně nezdržovali.

Pohanka zlepšuje činnost střev a urychluje hubnutí. Její náhrada za nezdravou mouku svede s tělem zázraky

Pro účinnou detoxikaci střevního traktu jezte kefír s pohankou dva týdny v kuse, poté si dejte alespoň měsíc pauzu a zopakujte. Na webu JakZdravě jsme také psali o dalších zdravotních přínosech kefíru

Jak se tato směs osvědčila vám?

Diskuze Vstoupit do diskuze
86 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články