Léčí játra, srdce a kosti, jen je škoda, že na ni většina lidí zapomíná

Mateří kašička je extrémně výživná surovina, kterou včely vyrábí pouze pro svou královnu. Na lidské zdraví má úžasné účinky, hlavně na imunitu. Dokáže si ale poradit i s nemocemi.

Včela na rozkvetlém bodláku i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Podzim dokáže být svými teplotami i počasím velmi zrádný. Jednou se hůř obléknete a nachlazení je tady. Anebo se hůř oblékne někdo jiný, prskne na vás a jste v tom také. Abyste odolali lavině infekcí ze všech stran, musíte si pěstovat silnou imunitu. Ta klesá hlavně při vyčerpání a stresu. Její posilovač hledejte v přírodě. Včely vám napoví.

Mateří kašička – potrava pro královnu

Mateří kašičkou krmí úl svou budoucí královnu už ve stáří několika dní. A královna ji pak jí po zbytek života. Živiny obsažené v mateří kašičce způsobují, že je včelí královna ze všech včel největšího vzrůstu a dožívá se vyššího věku než ostatní včely.

Účinky mateří kašičky na zdraví

Mateří kašička příznivě působí na celé tělo, které omlazuje a obnovuje. Pomáhá na játra, ledviny, slinivku břišní, srdce i kosti. Patří mezi silné antioxidanty s jedinečnými protizánětlivými účinky. Dodává tělu energii, pomáhá uzdravovat kůži a hojit rány. Hodí se jako náhražka sladkostí a cukru na slazení pro diabetiky. Konzumace mateří kašičky prospívá nervovému systému, chrání ho před degenerativními poruchami.

Mateří kašička na podporu plodnosti

Mateří kašička podporuje těhotenství a plodnost. U obou pohlaví pomáhá řešit problémy s početím. Urychluje pohlavní zrání, dopomáhá k ovulaci a pomáhá nastolit pravidelnost v menstruačním cyklu. U mužů má pozitivní vliv na sexuální výkonnost a na životnost spermií. Během těhotenství vyrovnává hladiny hormonů v ženském těle a snižuje riziko samovolného potratu.

Včely na plástvi iZdroj fotografie: Pixabay
Přírodní produkty od včeliček mají úžasnou léčivou sílu

Jak užívat mateří kašičku

Doporučuje se užívat maximálně 5 gramů mateří kašičky za den. Zvýšit se dá jen v ojedinělých případech, jako jsou silné příznaky nemocí nebo náhlé vzplanutí závažné nemoci. Účelem je posílit imunitní systém a zkrátit dobu léčby. Než nárazové používání je lepší třicetidenní kúra následovaná třicetidenní pauzou.

Největší efekt vyvoláte konzumací mateří kašičky nalačno. Jde to i po jídle, ale počkejte hodinu až dvě. Mateří kašičku si dejte pod jazyk, nechte působit a po chvíli spolkněte. Nejlepší a nejúčinnější mateří kašičku seženete přímo od včelařů nebo na specializovaných e-shopech na internetu.

Kromě mateří kašičky určitě nezapomeňte na propolis, který má úžasné hojivé účinky.

Na jaké potíže užíváte mateří kašičku?

Zdroj: Zdravě
Diskuze Vstoupit do diskuze
136 lidí právě čte
Autor článku

Dita Polívková

Zobrazit další články