Med a kurkuma: Jednoduchá směs pomůže nejen při nachlazení

Med a kurkuma je jednou z nejúčinnějších směsí, které příroda lidstvu nadělila. Pomůže vám jak při nachlazení, tak i neurologických problémech a mnoha dalších.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Med a kurkuma patří mezi nejsilnější přírodní léčiva, která přináší mnohem více než pouze jedinečnou chuť. Obě tyto složky jsou totiž podle lékařky Kim Chin nabité účinnými antioxidanty a enzymy, jež podporují lidské tělo v mnoha směrech – zejména co se týče ochrany před různými nemocemi a urychlením jejich léčby. Kromě toho se tato jedinečná kombinace používá již po staletí v alternativní medicíně při zažívacích potížích, bolestech, žaludečních problémech, drobných řezných ranách a svalových problémech.

Kurkuma a lidské zdraví 

Kurkuma si v poslední době získává pro své jedinečné zdravotní přínosy čím dál větší oblibu, a to nejen v alternativní medicíně. Toto lahodné koření obsahuje účinnou látku zvanou kurkumin, která dokáže zmírňovat záněty a také léčit mnohé zažívací problémy – podle některých lékařů je dokonce možné, že pomáhá předcházet rakovině. Kromě toho je také plná protiplísňových a antibakteriálních vlastností, díky čemuž účinně bojuje proti mnoha bakteriím, virům a zánětům. 

Toto skvělé koření však také chrání DNA – má příznivé účinky na více než 700 genů v lidském těle a léčí více než 160 zdravotních problémů. Díky svým protizánětlivým vlastnostem se poté účinně osvědčila při léčbě onemocnění, jako je osteoartritida. Dále pak kurkuma pomáhá léčit jaterní problémy, dýchací potíže, autoimunitní poruchy a neurologické problémy, dokáže zlepšit funkci mozku, obnovit mozkové buňky a potlačit hromadění beta-amyloidního plaku v mozku (ten je považován za jednu z hlavních příčin Alzheimerovy choroby). 

Podpora při léčbě rakoviny 

Velmi silné antioxidační a protizánětlivé vlastnosti, kterými kurkuma disponuje, vám také dokáží pomoci při léčbě mnoha typů rakoviny, například žaludku, prsu, plic, jater a tlustého střeva. Má dokonce lepší účinek než samotná chemoterapie – to především proto, že při zasažení zhoubných buněk ponechává zdravé buňky nedotčené. Obzvláště účinně se toto koření však osvědčilo v kombinaci s medem. Ten taktéž disponuje silnými antibakteriálními vlastnostmi a stejně tak podporuje střevní mikroflóru. 

iZdroj fotografie: Freepik

Pokud tedy smícháte kurkumu se sladkým medem, získáte jedinečný přírodní lék, který vám pomůže s mnoha zdravotními problémy a dodá vám ochranu před řadou onemocnění. Je ovšem důležité, abyste si vždy pořídili kvalitní nepasterizovaný med od místních včelařů, který disponuje všemi potřebnými látkami a vlastnostmi. Jakmile jej získáte, můžete se vrhnout do přípravy léčivé směsi.

Příprava a použití léčivé směsi 

Pokud si chcete připravit tuto jedinečnou léčivou kombinaci, stačí smíchat ve skleněné nádobě 3 polévkové lžíce prášku z kurkumy a 100 gramů organického medu. Jakmile budete hotovi, vložte si jednu čajovou lžičku směsi do úst a nechte ji pomalu rozpustit. První den tento postup opakujte každou hodinu (pokud máte nachlazení nebo chřipku). Druhý den začněte užívat směs každé 2 hodiny a třetí den pouze ráno, k obědu a večer. Abyste získali co nejlepší výsledky, můžete směs ještě zapít vaším oblíbeným bylinným čajem. 

Jak se kombinace kurkumy a medu osvědčila vám?

Diskuze Vstoupit do diskuze
131 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články