Recept, který zachraňuje životy. Tak snadný, tak levný a přitom tak účinný

Příroda umí vykouzlit mnoho zázraků, med a zázvor jsou rozhodně jedním z nich. Jejich spojením navíc vznikne lék, který umí bojovat i s rakovinou.

med se zázvorem i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Pouze dvě suroviny stačí k přípravě receptu, který dokáže mnohé. Některé prý dokonce udržel naživu. Tak či tak, dvě použité suroviny jsou pokladem pro zdraví už samy o sobě, takže určitě stojí za zkoušku otestovat i účinek, který vzniká spojením jejich sil. Konkrétně se jedná o med a zázvor, obě tyto ingredience jsou čistým výtvorem přírody, a možná právě proto jsou jejich pozitivní účinky téměř neporazitelné. Mnozí tvrdí, že jim tento recept velice ulevil i při léčbě rakoviny.

Med a jeho účinky na zdraví

Zlatá viskózní surovina, kterou si lidé oblíbili ji před mnoha tisíci let. Je chuťově skvělá, vhodná k přípravě mnoha dezertů i cukroví a lze za ní poděkovat jen a pouze pracovitým včelám, které jeho výroba stojí spoustu sil. Ale výsledek tedy stojí opravdu za to, jelikož med je poklad v obsahu zdraví prospěšných látek. A možná právě díky všem těmto látkám má tolik pozitivních účinků na lidské zdraví. Je vhodný při kašli, v boji proti bakteriím, stejně tak je nápomocný i při zánětech a je prospěšný pro střevní mikroflóru. Dá se využít i při hojení ran a popálenin.

Zázvor a jeho kladné stránky

Zázračný lék z přírody, který také patří mezi jedno z nejoblíbenějších koření vůbec. Pochází z Asie, ale jeho obliba se rozšířila nejen do Evropy. Využíván je kořen této rostliny, který je zdrojem celé řady vitamínů, ale také minerálů. Jako příklad lze uvést vitamíny A, B1, B2, B6 i C a z minerálů například vápník, hořčík či železo. Zázvor je typický svou štiplavou chutí, kterou má na svědomí látka zvaná gingerol. Jeho nejčastější využití je při nachlazení i chřipce, jelikož také podporuje obranyschopnost organismu. Ale prospívá i trávení a má protirakovinné účinky.

zázvor s medem jako všelék iZdroj fotografie: Depositphotos
Zázvor, jakožto přírodní lék, dokáže divy. Natož ve spojení s medem

Recept na všelék

Jedná s o recept, který se skládá právě z medu a závoru. A tudíž je jasné, že se musí jednat o naprostou bombu, jelikož tyto dvě látky jsou zdraví prospěšné i samy o sobě, natož pospolu. Mnozí pacienti léčící se s rakovinou uvádějí, že jim tento recept zachránil život. A vzhledem ke skutečnosti, že se jedná o čistě přírodní suroviny, si není nutné dělat starost s případnými vedlejšími účinky. Žádné totiž nejsou.

Příprava

Nejprve si oloupejte a očistěte dva větší kořeny zázvoru. Poté je nakrájejte a smíchejte s přibližně 400 gramy medu. Takto připravenou směs vložte do uzavíratelné sklenice. A užívejte vždy po jedné čajové lžičce třikrát až čtyřikrát denně. Použijte lžičku, která není kovová, v ideálním případě by měla být plastová či dřevěná. První účinky byste měli pozorovat po dvou až třech dnech, ale nikdy nevynechávejte vaše léky na rakovinu či případné chemoterapie.

Na jaké zdravotní komplikace využíváte zázvor a med vy?

Zdroj: Zdravě
Diskuze Vstoupit do diskuze
117 lidí právě čte
Zobrazit další články