Klidný spánek a ráno ploché bříško: Nápoj jen ze dvou ingrediencí

Problémy se spánkem a tukem v oblasti břicha vám dokáže pomoci vyřešit jednoduchý nápoj ze dvou ingrediencí. Změnu poznáte již během několika dní.

zlaté mléko i Zdroj fotografie: iStock
                   

Pokud vám dělá problém usnout a trápí vás břišní tuk, rozhodně nemusíte užívat drahé komerční léky nebo dřít každý den v posilovně. Existují totiž mnohem snadnější způsoby, jak si pomoci, a to například pravidelnou konzumací správných přírodních nápojů. Pro přípravu jednoho takového „léku“ vám bude stačit pouze kurkuma a mléko, což jsou sice levné, ale zároveň velmi účinné potraviny, které nabízí bohaté množství antioxidantů, vitamínů, minerálů a dalších prospěšných látek přinášejících pozitivní účinky na lidské zdraví. 

Léčivý nápoj pro pevné zdraví 

Nápoj z mléka a kurkumy je velmi účinný a přináší hned několik zdravotních přínosů – mezi ty hlavní však patří především klidný spánek a odstranění břišního tuku, což jsou důležité faktory, které mají vliv na vaše celkové zdraví. Pomůže vám však také například vyčistit krk, pokud vás trápí virové onemocnění nebo také snížit bolest, a to zejména v okolí žaludku. Obě potraviny totiž mají uklidňující účinek, pomáhají udržovat zdravou střevní mikroflóru a obecně podporovat obranyschopnost imunitního systému. 

Kromě těchto dvou ingrediencí můžete také použít ještě med, trochu olivového oleje a černého pepře – všechny tyto potraviny taktéž disponují řadou účinných složek, které dodají nápoji silnější vlastnosti. Směs mléka a kurkumy se také často nazývá zlaté mléko a je hojně využíván především v indické tradiční medicíně, a to jako přírodní antibiotikum. Jeho příprava je velmi jednoduchá a nezabere vám ani mnoho času, takže si jej s klidnou hlavou můžete připravovat úplně každý den.

Příprava zlatého mléka 

Obecně lze říci, že si zlaté mléko můžete připravovat podle vlastních preferencí – tedy přidat z každé potraviny tolik, kolik uznáte za vhodné. Postupovat však můžete také podle níže uvedeného receptu: 

  • Smíchejte asi 40 gramů kurkumového prášku se 150 mililitry studené vody a směs zahřívejte při mírné teplotě, dokud nezískáte pěknou hladkou pastu.
  • Tuto pastu následně nalijte do hrnce s litrem mléka (použít byste měli především odtučněné nízkotučné mléko, ale skvěle vám postačí také rostlinné, například kokosové, mandlové, rýžové či sójové).
  • Hrnec postavte na střední oheň a přidejte ještě jednu polévkovou lžíci kurkumového prášku (množství koření by dohromady nemělo překročit 50 gramů).
  • Směs ingrediencí nechte vařit 5 minut, a to nejlépe při nízké teplotě. Po celou dobu také zlaté mléko nezapomínejte míchat.
  • Nakonec tekutinu přeceďte a vlijte do vhodné nádoby – zbytek, který vám zůstane, můžete použít jako pleťovou masku nebo si jím zkusit vyčistit zuby, protože má bělící účinek.
iZdroj fotografie: Pixabay

Hotový nápoj poté pijte po jedné sklenici, a to buď ráno, kdy vám přinese dostatek energie, nebo večer, aby vám zlepšil spánek a usnadnil usínání. Ještě než zlaté mléko vypijete, přidejte do něj čajovou lžičku medu, půl lžičky olivového oleje nebo másla a špetku černého pepře. Tyto doplňky pomáhají lépe vstřebávat kurkumin, hlavní složku kurkumy, který je známý tím, že pomáhá stimulovat žlučové cesty k rozkladu žluči. Kromě toho vám nápoj pomůže usnadnit spalování kalorií a při pravidelné konzumaci také odstranit břišní tuk. 

Jak se tento účinný nápoj osvědčil vám?

Zdroj: Zdravě
Diskuze Vstoupit do diskuze
86 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články