Petrželka jako pomocník při hubnutí: Pár lžic denně a kila mizí beze stop

Petrželka nabízí nespočet zdravotních přínosů, a pokud ji budete užívat pravidelně, pomůže vám zhubnout. Stačí si z ní připravit správný nápoj.

i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Na petržel nedá dopustit žádný zastánce tradiční medicíny. Tato účinná rostlina si získala oblibu zejména pro svou schopnost čistit tělo od nahromaděných toxinů a těžkých kovů, přičemž dle lékařky Maria Zamarripa rovněž přispívá k odvodňování přebytečné tekutiny z těla ven. Stejně tak zabraňuje jejímu zadržování, a pokud ji budete jíst pravidelně a ve formě správného nápoje, pomůže vám zhubnout i přebytečné kilogramy. 

Velmi účinný nápoj na bázi petrželky a jeho zdravotní benefity 

Petržel považuje většina lidí pouze za ingredienci do vybraných pokrmů a příloh. Jedná se však také o velmi účinné přírodní léčivo, které působí jako silné diuretikum a účinně léčí infekce močových cest a řadu dalších zdravotních problémů. Stejně tak vám díky svým diuretickým účinkům dokáže pomoci odstranit přebytečné tekutiny a s nimi i nahromaděné tuky. Nejlepší účinky přitom získáte, pokud si z ní připravíte správný nápoj. 

Petržel na stole iZdroj fotografie: Freepik
Petržel nabízí řadu zdravotních přínosů a pomůže vám zhubnout

K tomu budete potřebovat pouze 5 polévkových lžic jemně nasekané petrželky, 1 litr vody a chvilku vašeho času. Jakmile budete mít všechny ingredience připraveny, vodu svařte a zalijte s ní bylinku. Poté již stačí nechat směs alespoň 20 minut louhovat, přecedit a nakonec ji vypít. Aby vám přinesla maximum svých účinků, vyplatí se dle serveru WebMD konzumovat dvakrát denně 250 mililitrů tohoto přírodního nápoje (nejlépe ráno a večer). 

Cesta k lepší paměti díky 3 potravinám: Dýňová semínka, petržel a luštěniny

Ochrání vás i před nebezpečnou rakovinou 

Petržel je mimo jiné obecně považována za velmi účinný antioxidant, který pomáhá neutralizovat působení volných radikálů, čímž snižuje riziko závažných onemocnění, jako je například rakovina ledvin. Ta se mimo jiné může projevit řadou typických příznaků, jak jsme na webu JakZdravě již dříve uváděli. Pokud je na sobě pocítíte, raději rychle k lékaři. 

Jak se tento nápoj osvědčil vám?

Diskuze Vstoupit do diskuze
87 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články