Snídaně je základ dne: 4 důvody, proč ji jistojistě nevynechat

Snídaně je základ dne: 4 důvody, proč ji za žádnou cenu nevynechat

Patříte mezi lidi, kteří nesnídají? Pokud ano, můžete si poškodit zdraví ještě předtím, než začne váš pracovní den. Naučte se snídat a užívejte si benefitů s tím spojených.
i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Pravděpodobně jste slyšeli, že snídaně je nejdůležitější jídlo dne. Výzkumy naznačují, že je to pravda. Existuje několik dobrých důvodů, proč byste měli udělat ze snídaně nedílnou součást vaší ranní rutiny. Kromě toho se může jednat o příjemný rodinný rituál, který vaše běžné ráno změní na chvíle, které si budete opravdu užívat. Samozřejmě je ale třeba volit zdravé alternativy, není řeč o koblihách a slanině.
Snídaně vám může pomoci zhubnout

Podle nedávného výzkumu vám může snídaně s vysokým obsahem bílkovin pomoci zbavit se kilogramů. Studie naznačují, že lidé, kteří konzumují vysoce kvalitní bílkoviny jako součást prvního jídle dne, netrpí hladem a chutěmi a ztrácejí tělesný tuk při zachování svalové hmoty. Ráno je navíc ideální doba pro konzumaci ovoce: cukry vás nakopnou a zároveň je během dne pohodlně spálíte.


iZdroj fotografie: Pixabay

Snídaně může snížit riziko srdečních onemocnění a cukrovky

Vynechání prvního jídla může zvýšit pravděpodobnost vzniku srdečních chorob a cukrovky. Studie publikovaná v časopise Circulation sledovala po dobu 16 let více než 25 000 mužů a zjistila, že ti, kteří nesnídali, měli téměř o 30 % vyšší riziko vzniku ischemické choroby srdeční. Jiné studie ukazují, že snídání může pomoci chránit před cukrovkou 2. typu.

Snídaně vám pomůže doplnit potřebné živiny

Vyvážené ranní jídlo, které obsahuje správný poměr živin, je skvělým startem do nového dne a motivuje k dodržování zdravého jídelníčku. Studie naznačují, že lidé, kteří snídají, pravděpodobněji splní své celkové výživové potřeby, včetně vyššího příjmu vlákniny, vitamínů B, A a C, vápníku atd.


iZdroj fotografie: Pixabay

Snídaně může zlepšit výkon (vás i vašich dětí)

 Pokud chcete, aby se vašemu dítěti ve škole dařilo, začněte den vyváženou snídaní. Bez ranního jídla může být těžké se soustředit a děti (i dospělí) budou pravděpodobně podrážděnější a unavenější. Studie navíc poukazují na další výhody pravidelných snídaní včetně lepších výsledků testů, lepší paměti, a dokonce i nižších absencí školní docházky.

Zdroj: WebMD

Diskuze Vstoupit do diskuze
74 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
5/5 (81%) 358 hlasů
Nahlásit chybu
DámskýDeník
Matka zkameněla hrůzou, když chůvička zaznamenala podivné stíny. Nečekala ani minutu a vyběhla do dětského pokoje
Události247
Rušení nemocnic? Šíříte lži, strašíte lidi a příště si ověřte informace, utřel Vojtěch v duelu ministrů Hamáčka
VědaŽivě
Věříte, že přistání Američanů na Měsíci byl podvrh? Pravda za konspiračními teoriemi odhalena v plné kráse
adbz
Přesaďte a rozmnožte lilie léty ověřeným způsobem zahrádkářů. Právě teď je na to ideální čas, bohatě vám pokvetou už příští rok