Takzvaný „zlatý med“ si poradí s kdejakou nemocí. Funguje jako silné antibiotikum a tělu vytváří neprůstřelný obranný štít

Směs těchto dvou ingrediencí, neboli zlatý med, přináší řadu zdraví prospěšných účinků pro váš imunitní systém. V kuchyni by ji měl mít každý.

zlatý med i Zdroj fotografie: iStock
                   

Blahodárnou směs medu a kurkumy využívali již v dávných dobách zastánci tradiční čínské medicíny a není vůbec žádným překvapením proč – obě tyto ingredience přináší díky svému hojnému obsahu antioxidantů a řady dalších důležitých prvků mnoho zdraví prospěšných účinků. Pokud je smícháte dohromady, získáte velmi silné přírodní antibiotikum, které si podle odborníka Kris Gunnars poradí jak s chřipkou nebo nachlazením, tak i s problémy týkajícími se trávicího systému.

Blahodárné přínosy medu a kurkumy 

Kurkuma je velmi zdravá rostlina, která si svou oblíbenost získala především v indické kuchyni, kde se hojně využívá dodnes. Co ovšem mnoho lidí neví, je skutečnost, že disponuje řadou zdraví prospěšných účinků, a to včetně antioxidační a protizánětlivé činnosti, usnadnění trávení, a podle některých odborníků je dokonce velmi vhodná pro léčbu závažných onemocnění, jako je například Huntingtonova choroba, Alzheimerova choroba nebo dokonce samotná rakovina. 

Není proto divu že v kombinaci s medem, který je známý pro své protizánětlivé, antibakteriální, protirakovinné a energetické vlastnosti, tvoří velmi silný přírodní lék. Díky sladkému medu navíc bude směs chutnat naprosto skvěle a nebudete mít potíže si ji nechat rozpustit v ústech.

Léčba chřipky, nachlazení a infekcí

Když smícháte med a kurkumu v jednu směs, získáte velmi silný protizánětlivý přípravek, který efektivně podpoří obranyschopnost vašeho organismu. Kromě toho vám toto duo pomůže také s léčbou jakékoliv infekce (a to jak bakteriální a virové, tak i mykotické), vysokého krevního tlaku, potíží týkajících se trávicího systému, a navíc nezpůsobuje žádné vedlejší a nežádoucí účinky. A jak byste měli tento lék k léčbě onemocnění používat? 

iZdroj fotografie: Depositphotos

Pokud vás trápí nachlazení, chřipka nebo infekce, začněte tím, že každou jednu hodinu budete jíst půl polévkové lžíce zlatého medu. Druhý den už by to mělo být půl čajové lžičky každé dvě hodiny a třetí den půl čajové lžičky pouze třikrát za celý den. Směs stačí vložit do úst a vyčkat, dokud se zcela nerozpustí. Poté ji můžete zapít vodou nebo pro ještě větší efekt například bylinkovým čajem. 

Další možná využití

Aby toho nebylo málo, pravidelná konzumace této blahodárné směsi vám dokáže pomoci také s léčbou respiračních onemocnění a podporou funkce trávicího systému, ledvin a tlustého střeva. Pro takové účely byste ji měli konzumovat v podobě půl čajové lžičky třikrát denně, a to nejlépe ráno, po obědě a před večeří – ideální je přidat ji do čaje nebo ji vypít například s mlékem. V případě, že však užíváte nějaké léky nebo máte zdravotní problémy, měli byste konzumaci této blahodárné směsi prvně konzultovat se svým praktickým lékařem.

Jak často konzumujete směs kurkumy a medu? 

Zdroj: Healthline

Diskuze Vstoupit do diskuze
65 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články