Recept domácího bylinkáře na sirup proti kašli: Stačí jedna lžička a kašel mizí rychlostí blesku

Sirup z těchto ingrediencí vám pomůže zahnat kašel již během několika dní. Jeho příprava je jednoduchá a působí zcela přirozeně.

lék na kašel i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Kašel je nepříjemný problém, který vám dokáže velmi snadno ztížit každodenní život a pracovní záležitosti. Naštěstí však nemusíte nutně do nemocnice, abyste se ho zbavili a zmírnili své příznaky. Skvěle vám totiž dle lékaře Ryan Raman dokáže obyčejná domácí směs z přírodních ingrediencí, které pravděpodobně již máte ve své domácnosti. Stačí je všechny smíchat dohromady, užívat zázračný sirup každý den a příznaky budou pryč. 

Osvědčený sirup proti kašli 

Sirup proti kašli sice můžete zakoupit téměř v každé lékárně, nicméně ne vždy se jedná o výrobek, který vám dokáže skutečně pomoci. Některé výrobky totiž často obsahují přidané chemikálie, které pro tělo nejenže nejsou přirozené, ale zároveň mu vůbec nesvědčí. Proto se dle serveru WebMD vyplatí vyzkoušet alternativní prostředky, jako je například tento domácí lék z přírodních ingrediencí. K jeho přípravě budete potřebovat následující: 

  • 15 polévkových lžic cukru
  • 200 mililitrů vody
  • 1 polévkovou lžíci šalvěje
  • 12 bobkových listů
  • 1 polévkovou lžíci bazalky

Příprava samotného sirupu je již velmi jednoduchá. Stačí si připravit misku, vložit do ní cukr a nechat ho rozpustit na mírném ohni, dokud nezkaramelizuje. Poté přidejte vodu, nechte cukr opět rozpustit a poté vložte šalvěj a bobkové listy. Ingredience nechte vařit přesně 3 minuty a nakonec je smíchejte s bazalkou a nechte tři hodiny odstát. Poté směs přeceďte do vhodné sklenice a máte hotovo. Jakmile vás příště přepadne kašel, neváhejte po něm sáhnout.

květ černého bezu

Bez nahradí mnoho léků, pomůže na záněty, kašel i astma

Pomoc již během několika dnů 

Díky obsaženým složkám vám směs pomůže zmírnit příznaky kašle již během několika krátkých dnů. Samozřejmě je však důležité, abyste spolu s léčbou nezapomínali na dostatečnou regeneraci a zdravé stravování. Jsou to právě vybrané potraviny s užitečnými živinami, které posilují obranyschopnost těla a bojují proti nepříjemným příznakům. Na webu JakZdravě jsme také psali o účinném přírodním léku proti nachlazení

Jak se tento sirup osvědčil vám?

Diskuze Vstoupit do diskuze
87 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články