Nevynechávejte snídani, může vám pomoci s hubnutím i nadýmáním

Snadná a chutná snídaně, která vás trvale zbaví nadýmání a žaludečních problémů. Po sedmi dnech začne mizet i přebytečný tuk

Četné studie dokazují, že snídaně zlepšuje koncentraci, paměť a pomáhá s hubnutím. Není divu, že je považována za nejdůležitější jídlo dne. Může vám pomoci i s nadýmáním.
i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Role snídaně v jídelníčku je mnohem větší, než si myslíte, a správně připravená dietní snídaně dokáže zázraky jak s vaší postavou, tak i psychickou a fyzickou pohodou. Vynechávání snídaně neznamená hubnutí, často je tomu právě naopak. Zásadní je ale zjištění, že správně připravená snídaně pomůže zlepšit vaše zažívání a zrychlit metabolismus.
Správná snídaně vám pomůže být fit

Vynechání každodenní snídaně způsobuje, že tělo přijímá signál, aby šetřilo energii. V důsledku toho se metabolismus zpomalí a potrava se tak tráví pomaleji. Dodané kalorie se nespotřebovávají průběžně, ale ukládají se ve formě tuku. Tělo si tak dělá rezervy pro případ, že by zase delší dobu nedostalo najíst. Dělá tedy přesný opak toho, čeho jste chtěli dosáhnout: místo ubírání na váze tloustnete.


iZdroj fotografie: Depositphotos

Ovesné vločky pomohou vašemu zažívání i figuře

Jednou ze základních surovin pro přípravu zdravé snídaně jsou ovesné vločky. Díky vysokému obsahu vlákniny podporují zdravou funkci střev, můžete se tedy rozloučit s věčně nafouknutým břichem. Nemáte-li dostatek inspirace na zdravou a lehkou snídani, připravte si skvělou ovesnou kaši, která zaručí snížení obvodu pasu a konec otravného nadýmání během pouhého týdne.


iZdroj fotografie: Depositphotos

Budete potřebovat:

  • 60 g ovesných vloček
  • 15 g kefíru nebo bílého jogurtu
  • 7 sušených švestek
  • 5 g lněných semínek
  • 5 g kakaa
  • 5 g skořice
  • 100 ml vody

Večer připravíte, ráno jíte

Ideální je připravit si tuto snídani předem. Ráno už jen sáhnete do ledničky a nemusíte se zdržovat přípravou jídla. Nejprve zalijte švestky horkou vodou. Nechte je 15 minut změknout, pak je nakrájejte a přidejte k nim namíchané ovesné vločky, kakao, lněná semínka a kefír, dochuťte skořicí. Připravenou snídani vložte do chladničky, abyste si na ní pochutnali následující ráno.

Zdroj: Fit Foodie

Diskuze Vstoupit do diskuze
69 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
5/5 (81%) 290 hlasů
Nahlásit chybu
DámskýDeník
Matka zkameněla hrůzou, když chůvička zaznamenala podivné stíny. Nečekala ani minutu a vyběhla do dětského pokoje
Události247
Rušení nemocnic? Šíříte lži, strašíte lidi a příště si ověřte informace, utřel Vojtěch v duelu ministrů Hamáčka
VědaŽivě
Věříte, že přistání Američanů na Měsíci byl podvrh? Pravda za konspiračními teoriemi odhalena v plné kráse
adbz
Přesaďte a rozmnožte lilie léty ověřeným způsobem zahrádkářů. Právě teď je na to ideální čas, bohatě vám pokvetou už příští rok