Ricinový olej pomůže pokožce, zrychlí hojení ran a funguje i jako projímadlo

Ricinový olej je velmi zdravý přírodní prostředek, který přináší mnoho pozitivních benefitů pro lidské tělo. Stačí jej zařadit do svého běžného života.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Ricinový olej je velmi účinný přípravek, který působí jako lék na mnoho nepříjemných poruch a nemocí. Svou oblibu si získal zejména v Indii, kde jej místní zastánci tradiční medicíny považují za zázračnou tekutinu – to především proto, že účinně ničí viry, bakterie, působí jako projímadlo a ulevuje od bolesti zad, ischiasu a bolesti kloubů. Přínosů však tento jedinečný olej nabízí podle lékařky Adrienne Seitz mnohem více, a proto byste měli zvážit jeho přidání do svého jídelníčku nebo jeho alternativní použití i vy. 

1) Ricinový olej versus artritida 

Artritida je jedním z nejčastějších autoimunitních onemocnění, které postihuje především ženy, a to zejména mezi 35. a 55. rokem života. Pokud není léčena, může postihnout i jiné orgány – progrese problému navíc může vést k omezení pohyblivosti těla, což se může výrazně odrazit na kvalitě vašeho života. Pokud se s ní potýkáte i vy, můžete vyzkoušet k úlevě od nepříjemných příznaků ricinový olej, který účinně tlumí bolesti kloubů. Stačí jej pomocí látky nanést přímo na postižené místo a nechat působit (můžete jej také přikrýt potravinovou fólií a na tu položit lahev). 

2) Proti tmavým kruhům

Tmavé kruhy pod očima lze účinně redukovat pomocí ricinového oleje. To především proto, že účinně odstraňuje překrvení očí, zklidňuje je a zároveň poskytuje zjemňující účinky pro vaší pleť. Stejně tak se tento jedinečný prostředek osvědčil při péči o pokožku. Pokud jej budete používat pravidelně, budete moci těžit ze všech jeho obsažených živin, které pomáhají odstraňovat stařecké skvrny a jakékoliv další kožní problémy. Ještě než jej aplikujete, smíchejte jej s trochou kokosového oleje a poté jemně vmasírujte do pokožky. 

3) Účinné projímadlo 

Ricinový olej vám dokáže pomoci díky svým projímavým účinkům také se zácpou – dejte si však pozor, neboť stačí málo, abyste získali požadovaný účinek. Pokud to s jeho konzumací přeženete, může to vést k nevolnosti nebo dokonce srdeční slabosti. Vždy se proto řiďte pokyny uvedenými na obalu nebo se raději před jeho konzumací poraďte se svým praktickým lékařem. 

iZdroj fotografie: Depositphotos

4) Přírodní péče o rty 

Ricinový olej může velmi účinně léčit popraskané, bolavé a suché rty. Abyste si zajistili co nejlepší účinek, aplikujte jej dvakrát denně na postižené místo obličeje a účinky pocítíte téměř okamžitě. Pokud vás trápí rozpraskané kouty, můžete na ně nanést silnou vrstvu tohoto léčivého přípravku, poté přiložit tenkou ponožku a nechat kůru působit do rána. Druhý den olej smyjte a abyste si zajistili prevenci před tímto nepříjemným problémem, opakujte tuto proceduru každý den. 

5) Podpoří vaše vlasy a řasy 

Pokud sníte o hustších řasách, můžete na ně zkusit aplikovat 1 až 2krát denně ricinový olej a nechat jej působit několik hodin (nejlépe přes noc). Ráno stačí přípravek smýt a řasy budou opět krásně husté, lesklejší a mnohem delší. Podobně tento olej působí také na roztřepené konečky vlasů – stačí jej jednou týdně vmasírovat a změnu pocítíte téměř okamžitě. 

Jak se ricinový olej osvědčil vám?

Diskuze Vstoupit do diskuze
119 lidí právě čte
Autor článku

Marek Motyčák

Zobrazit další články
DámskýDeník
DámskýDeník
Lepší spánek bez prášků: realita i pro vás
Události247
Události247
Bývalí čeští prezidenti dostanou přidáno. Renta se jim může navýšit až dvojnásobně
VědaŽivě
VědaŽivě
Město Dvaraka podle badatelů zničila mimozemská loď. Jakmile se jim ale teorie začala potvrzovat, vláda je zařízla
adbz
adbz
Surfinie ocení hnojivo z banánové slupky. Vlastnostmi se může rovnat chemickým přípravkům