Ricinový olej pomůže pokožce, zrychlí hojení ran a funguje i jako projímadlo

Ricinový olej je velmi zdravý přírodní prostředek, který přináší mnoho pozitivních benefitů pro lidské tělo. Stačí jej zařadit do svého běžného života.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Ricinový olej je velmi účinný přípravek, který působí jako lék na mnoho nepříjemných poruch a nemocí. Svou oblibu si získal zejména v Indii, kde jej místní zastánci tradiční medicíny považují za zázračnou tekutinu – to především proto, že účinně ničí viry, bakterie, působí jako projímadlo a ulevuje od bolesti zad, ischiasu a bolesti kloubů. Přínosů však tento jedinečný olej nabízí podle lékařky Adrienne Seitz mnohem více, a proto byste měli zvážit jeho přidání do svého jídelníčku nebo jeho alternativní použití i vy. 

1) Ricinový olej versus artritida 

Artritida je jedním z nejčastějších autoimunitních onemocnění, které postihuje především ženy, a to zejména mezi 35. a 55. rokem života. Pokud není léčena, může postihnout i jiné orgány – progrese problému navíc může vést k omezení pohyblivosti těla, což se může výrazně odrazit na kvalitě vašeho života. Pokud se s ní potýkáte i vy, můžete vyzkoušet k úlevě od nepříjemných příznaků ricinový olej, který účinně tlumí bolesti kloubů. Stačí jej pomocí látky nanést přímo na postižené místo a nechat působit (můžete jej také přikrýt potravinovou fólií a na tu položit lahev). 

2) Proti tmavým kruhům

Tmavé kruhy pod očima lze účinně redukovat pomocí ricinového oleje. To především proto, že účinně odstraňuje překrvení očí, zklidňuje je a zároveň poskytuje zjemňující účinky pro vaší pleť. Stejně tak se tento jedinečný prostředek osvědčil při péči o pokožku. Pokud jej budete používat pravidelně, budete moci těžit ze všech jeho obsažených živin, které pomáhají odstraňovat stařecké skvrny a jakékoliv další kožní problémy. Ještě než jej aplikujete, smíchejte jej s trochou kokosového oleje a poté jemně vmasírujte do pokožky. 

3) Účinné projímadlo 

Ricinový olej vám dokáže pomoci díky svým projímavým účinkům také se zácpou – dejte si však pozor, neboť stačí málo, abyste získali požadovaný účinek. Pokud to s jeho konzumací přeženete, může to vést k nevolnosti nebo dokonce srdeční slabosti. Vždy se proto řiďte pokyny uvedenými na obalu nebo se raději před jeho konzumací poraďte se svým praktickým lékařem. 

iZdroj fotografie: Depositphotos

4) Přírodní péče o rty 

Ricinový olej může velmi účinně léčit popraskané, bolavé a suché rty. Abyste si zajistili co nejlepší účinek, aplikujte jej dvakrát denně na postižené místo obličeje a účinky pocítíte téměř okamžitě. Pokud vás trápí rozpraskané kouty, můžete na ně nanést silnou vrstvu tohoto léčivého přípravku, poté přiložit tenkou ponožku a nechat kůru působit do rána. Druhý den olej smyjte a abyste si zajistili prevenci před tímto nepříjemným problémem, opakujte tuto proceduru každý den. 

5) Podpoří vaše vlasy a řasy 

Pokud sníte o hustších řasách, můžete na ně zkusit aplikovat 1 až 2krát denně ricinový olej a nechat jej působit několik hodin (nejlépe přes noc). Ráno stačí přípravek smýt a řasy budou opět krásně husté, lesklejší a mnohem delší. Podobně tento olej působí také na roztřepené konečky vlasů – stačí jej jednou týdně vmasírovat a změnu pocítíte téměř okamžitě. 

Jak se ricinový olej osvědčil vám?

Diskuze Vstoupit do diskuze
112 lidí právě čte
Autor článku

Marek

Zobrazit další články