Zapomeňte na gynekology: Tato rostlina řeší všechny ženské problémy a roste kolem nás

Jste-li fanoušky přírodní léčby a dáváte přednost bylinkám před medikamenty z lékáren, kontryhel obecný vás nadchne pro své zdravotní účinky na ženské problémy.

gynekologické potíže i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Alchemilla vulgaris neboli kontryhel obecný obsahuje flavonoidy, přírodní kyseliny, třísloviny, fytosteroly a skutečné bohatství vitamínu C. Jedná se o nejlepší lék na ženské infekce, kontryhel obecný, jako by byl bylinou rostoucí pouze pro ženy. Pokud bojujete s hormonální nerovnováhou nebo vás trápí nepravidelná či bolestivá menstruace, vyrazte do přírody a natrhejte si zásoby této rostliny.

Účinky kontryhelu obecného

Kontryhel obecný je bylina jako stvořená na míru ženám, které trápí hormonální nerovnováha a mnoho z nich se potýká s nepravidelnou menstruací, ať už během puberty nebo menopauzy. Stejně tak se mohou vyskytnout potíže s početím. K tomu všemu vám pomůže právě kontryhel.

Je nejlepší alternativou domácí léčby neplodnosti. Rostlina naznačuje silnou kontrolu nad progesteronovým hormonem a posiluje reprodukční systém, podporuje normální menstruaci, což je nezbytné, když se snažíte otěhotnět. Úspěšně pomáhá i při hubnutí a pomáhá řešit problémy se syndromem polycystických ovarií. Nezapomeňte ale, že bylinky nejsou všemocné, vždy je potřeba hledat příčinu u lékaře a konzultovat s ním jakýkoli problém. Kontryhelový čaj je podpůrnou léčbou.

bolest břicha iZdroj fotografie: Freepik

Kontryhelový čaj s řebříčkem

Kontryhelový čaj si můžete připravit ze ¼ litru vody a jedné polévkové lžíce kontryhelu. Nechte louhovat asi 10 minut a čaj je hotový. Pijte 2x denně. Popřípadě můžete přidat řebříček, který je ideální pro srovnání nepravidelné menstruace. Sušené bylinky přidejte do ¼ litru vody půl na půl. Vystydlý kontryhelový čaj je také vhodný pro zevní léčbu různých drobných poranění.

Co používáte na gynekologické potíže vy?

Zdroj: Zdravě
Diskuze Vstoupit do diskuze
79 lidí právě čte
Autor článku

Radka Dobešová

Zobrazit další články