Sbohem pigmentovým skvrnám, krém jen ze dvou ingrediencí

Občas se na kůži vytvoří skvrny nejasného původu. Čím jste starší, tím je pravděpodobnost zabarvení kůže větší. Jestliže vám kazí vzhled a chcete se jich zbavit, zkuste přírodní krém.

žena vystavená slunci i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Stárnutí je nevyhnutelný proces, který bohužel nelze zastavit. Můžete jej zpomalit, to ano, ale se vznikem vrásek a stařeckých skvrn se jednoduše budete muset smířit. S přibývajícím věkem se na pokožce objevuje stále více hnědých skvrn. Příčiny mohou být různé, hormonální změny, vystavení slunečnímu záření, genetické faktory, onemocnění nebo nadměrná produkce melaninu v průběhu stárnutí. Na skvrny však můžete zkusit přírodní lék, jenž zmírňuje jejich výskyt.

Kdy je nutné vyhledat lékaře?

Nemyslete si, že tmavé skvrny na pokožce jsou problémem pouze jedinců vyššího věku. Trápit mohou i mladší ročníky, mladí lidé jsou v současnosti stejně ohrožení jako ti starší. Pokud zpozorujete některý z následujících příznaků, určitě se poraďte s odborníkem:

  • skvrna se začne rychle zvětšovat
  • začne být červená a svědivá
  • v krátké době velmi rychle ztmavne

Nevykazují-li kožní léze žádné podezřelé symptomy a odborník vám potvrdil, že nejsou zdraví ohrožující, můžete vyzkoušet následující přírodní lék pro jejich eliminaci.

žlutá a červená cibule iZdroj fotografie: Freepik

Přírodní lék pro zmírnění tmavých skvrn na pokožce

Co budete potřebovat:

  • cibuli
  • jablečný ocet

Postup:

Cibuli omyjte, oloupejte, nakrájejte na malé kousky a vložte do mixéru. Vytvořte hustou, kašovitou hmotu a přidejte tolik jablečného octa, kolik je cibulové dužiny. Smíchejte dohromady obě suroviny a naneste na problematické, vyčištěné místo na pokožce. Nyní nechte působit 30 minut. Poté důkladně smyjte velkým množstvím vody. Takto postupujte každý večer, dokud skvrna nezmizí. Mezitím směs skladujte v malé nádobě v chladničce, vydrží čerstvá 20 dní, následně si udělejte novou dávku.

Cibule je velmi bohatá na antioxidanty a chrání před škodlivými volnými radikály, zatímco jablečný ocet díky obsahu hydroxykyselin zbavuje pokožku odumřelých buněk a podporuje její regeneraci.

Jak řešíte problém s tmavými skvrnami vy?

Zdroj: Zdravě
Diskuze Vstoupit do diskuze
92 lidí právě čte
Autor článku

Radka Dobešová

Zobrazit další články