Za 5 dní je klid: Jedna sklenice denně vyčistí střeva i játra od všech toxinů

Tento jedinečný nápoj vám pomůže vyčistit střeva a odstranit všechny toxiny z těla. K jeho přípravě budete potřebovat pouze několik levných ingrediencí.

                   

Tlusté střevo je jedním z klíčových vnitřních orgánů lidského těla. Jeho hlavní funkcí je totiž odstraňování nepotřebných zbytků potravy z těla ven – stejně tak je však zodpovědné za vstřebávání živin, jako je voda, elektrolyty a řada důležitých vitamínů. Je proto důležité, abyste o něj čas od času pečovali a dopřáli mu důkladnou očistu. V opačném případě se totiž mohou zbytky potravy začít usazovat a vést tak k mnoha nebezpečným onemocněním nebo příznakům. Pomoci vám dokáže velmi snadno tento domácí nápoj.

Pomůže jablečná směs

Pokud tlusté střevo nepracuje správně nebo se v něm nahromadilo příliš mnoho zbytků potravy a toxinů, zvyšuje se riziko vzniku mnoha onemocnění, jako jsou hemoroidy, syndrom dráždivého tračníku nebo také celiakie. Je proto důležité, abyste tento nesmírně důležitý orgán podporovali a dopřáli mu jednou za čas důkladnou očistu. S tím vám dokáže skvěle pomoci jedinečná směs na bázi jablečné šťávy, která účinně čistí celý trávicí trakt a disponuje mnoha dalšími prospěšnými vlastnostmi. Účinky jsou navíc patrné již druhý den.

Zlepšuje se trávení a detoxikuje 

Nápoj na bázi jablečné šťávy doporučují odborníci zejména lidem, kteří bojují se zácpou a podobnými zažívacími potížemi. Jablka jsou totiž skutečným pokladem zdraví, bohatým na vlákninu a kyselinu jablečnou, což jsou dvě složky, které společně čistí jaterní kanálky. To je nesmírně důležité pro správné fungování organismu, vylučování stravy a celkově udržení zdravého trávicího systému. Tyto účinky podporují i další zdravé složky, které jsou součástí výsledného nápoje. Kromě toho má příznivý vliv na funkci ledvin a zabraňuje tvorbě kamenů. 

Citron je dalším ovocem obsaženým v tomto léčivém nápoji. Jedná se o mimořádně bohatou potravinu na důležité živiny, díky kterým bojuje proti volným radikálům a zlepšuje proces detoxikace – disponuje například vitamíny skupiny E, B a C. Stejně tak jeho pravidelná konzumace podporuje očistu organismu a pomáhá odstraňovat škodlivé látky z těla, čímž navíc pomáhá snížit hmotnost. Pektiny obsažené v citronové šťávě poté zlepšují metabolismus a usnadňují trávicí procesy.

iZdroj fotografie: Pixabay

Nedílnou součástí nápoje je také zázvor, který je znám pro své silné zdravotní účinky. Jeho složky zlepšují trávení tím, že pomáhají stimulovat vylučování žaludečních šťáv, a navíc má močopudný účinek, díky kterému přispívá k odstraňování toxinů z těla. Poslední účinnou složkou je mořská sůl – samozřejmě sušená bez použití chemikálií. Tato potravina je velmi hodnotná a pomáhá stimulovat nervy, podporuje trávení a udržuje činnost srdce. Díky přítomnosti jódu navíc posiluje kosti, což je nesmírně důležité pro udržení zdraví.

Příprava léčivého nápoje 

K přípravě léčivého nápoje budete potřebovat následující ingredience:

  • půl sklenice jablečného džusu
  • 2 polévkové lžíce čerstvě vymačkané citronové šťávy
  • půl sklenice vody
  • 1 čajovou lžičku zázvorové šťávy
  • půl čajové lžičky mořské soli

Příprava je poté již velmi jednoduchá a nezabere vám ani mnoho času. Nejprve si připravte vhodnou nádobu a smíchejte v ní jablečný džus s citronovou šťávou a nastrouhaným zázvorem. Poté vezměte hrnec, nalijte do něj vodu a postavte na oheň – vodu zahřívejte, dokud není teplá, ale ne horká. Jakmile budete připraveni, přidejte sůl a míchejte, dokud se zcela nerozpustí. Nakonec stačí přilít směs z jablečné šťávy a pořádně zamíchat. Hotový nápoj pijte ráno na lačno alespoň 2 až 3 týdny. 

Jak se léčivý nápoj osvědčil vám?

Zdroj: Zdravě
Diskuze Vstoupit do diskuze
121 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články