Soda bikarbona je hotový zázrak: Pokud ji použijete tímto způsobem, omladí váš vzhled

Soda bikarbona je skvělé léčivo, které nabízí nespočet zdravotních přínosů pro lidské tělo. Stačí ji správně aplikovat a můžete vyřešit mnoho problémů.

i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Soda bikarbona je oblíbený domácí prostředek, který má většina lidí ve své kuchyni. Mnozí si však neuvědomují, že se také jedná o skvělé přírodní léčivo, které nabízí nespočet zdravotních přínosů, a to počínaje lepším stavem pokožky až po úlevu od bolestí žaludku. Stačí ji správně použít a pozitivní změny na sobě rozpoznáte již během první aplikace – je však zapotřebí, abyste na to šli opatrně, neboť se jedná o poměrně silný přípravek. Obzvláště účinně se také osvědčila při odstraňování akné a může být účinným deodorantem. 

Lepší pokožka  

Tento skvělý domácí prostředek se obzvláště osvědčil při aplikaci na pokožku, kterou pomáhá změkčovat, čistit a také lépe regenerovat. Stačí si připravit jednoduchou pastu, a to z jednoho dílu sody bikarbony, jednoho dílu vody a jednoho dílu mletých ovesných vloček. Všechny ingredience řádně promíchejte, aby vám vznikla tuhá hmota, kterou následně krouživými pohyby vmasírujte do své pokožky. Pokud začněte provádět tuto kúru pravidelně, účinně se tím zbavíte stařeckých skvrn, odumřelých buněk a mnoha dalších problémů. 

Na mozoly a akné 

Abyste se zbavili mozolů, smíchejte dvě polévkové lžíce sody bikarbony s trochou teplé vody a přidejte do směsi pár kapek levandulového oleje. Poté si několikrát namočte nohy do horké vody, a jakmile bude vaše pokožka měkčí, tak naneste směs na postižené místo – nechte ji chvíli působit, poté opět umyjte a naneste hydratační krém. Co se týče akné, pomůže vám především směs jedlé sody a vody v poměru 1:1. Tu naneste na pupínek, nechte působit alespoň 10 až 15 minut a poté smyjte studenou vodou. 

Podpora žaludku a antiperspirant 

Soda bikarbona vám také dokáže pomoci zmírnit žaludeční potíže a nepříjemné problémy s trávicím traktem. Tento jedinečný prostředek totiž výborně léčí překyselení, pálení žáhy, nadýmání a mnoho dalších – stačí rozmíchat 1 čajovou lžičku prášku ve sklenici teplé vody a směs následně vypít. Pozitivní změnu rozpoznáte již během několika minut. Stejně tak ji můžete použít jako účinný antiperspirant. Smíchejte čtyři polévkové lžíce sody s přibližně 10 kapkami esenciálního oleje dle vlastního výběru a vetřete směs do podpaží. 

Dívka na pohovce, drží se rukama za břicho iZdroj fotografie: Depositphotos
Jedlá soda pomáhá zmírnit žaludeční potíže

Krásnější vlasy 

Tento jedinečný prostředek můžete použít také jako účinný šampon – stačí si nasypat do rukou tolik sody bikarbony, kolik jej běžně používáte. Poté ji vetřete do vlasů, nechte chvíli působit a následně opláchněte teplou vodou. Již po první aplikaci uvidíte, že tento jedinečný domácí prostředek pomáhá odstraňovat zbytky různých chemických ošetřovacích prostředků. Stejně tak podporuje vlasové folikuly, činí vlasy mnohem pružnější a ochrání vás před jejich vypadáváním. 

Relaxační koupel 

V neposlední řadě může být soda bikarbona skvělým prostředkem pro relaxační koupel, která vám pomůže zklidnit tělo po náročném dni. Stačí si napustit vanu teplejší vodou, nasypat do ní půl šálku sody bikarbony a poté si dopřát chvíli nerušeného klidu. Účinné složky pomohou zneutralizovat kyselost vaší pokožky a také odstranit přebytečný tuk z jejího povrchu. Stejně tak může přispět ke zmírnění nepříjemných kožních problémů, jako je například zarudnutí nebo spálení pokožky po přílišném vystavováním se slunečním paprskům.

Na co všechno využíváte sodu bikarbonu vy?

Zdroj: Zdravě
Diskuze Vstoupit do diskuze
64 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články