Granátové jablko podpoří trávení, může pomoci i zdraví srdce

Granátové jablko patří mezi exotické ovoce, které má, co se týče zdravotních účinků, skutečně hodně co nabídnout. Přesvědčte se sami.

i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Jestli ve vašem jídelníčku chybí čerstvé ovocné šťávy, rozhodně byste je měli zařadit. Jsou úžasnou vitamínovou bombou a chutnají báječně. Diabetička Jerlyn Jones doporučuje hlavně šťávu z granátového jablka, které má obzvlášť cenné účinky. Podporuje oběhový systém, pečuje o zdraví cév a postará se i o lepší trávení. Navíc je bohaté na vitamíny a minerály, bez kterých vaše tělo nemůže správně fungovat.

Doplňte vitamíny

Granátové jablko patří k jedněm z nejvíce studovaných druhů ovoce. Díky tomu nelze o jeho zdravotních účincích pochybovat. Obsahuje velké množství vitamínů C, K, E a vitamínů z řady B. Dále v něm najdete minerální látky, především hořčík, draslík, měď, zinek a fosfor. Také je bohaté na antioxidanty, které hrají důležitou roli při podpoře imunity i ochraně buněk.

Blahodárná vláknina pro dobré trávení

Ovoce pro vás může znamenat skvělý zdroj vlákniny. Vláknina má pozitivní vliv na trávicí procesy, pomáhá zrychlovat metabolismus a zaručí vám pravidelné a bezproblémové vyprazdňování. Dostatek vlákniny se doporučuje i v rámci prevence rakoviny tlustého střeva.

Granátové jablko a oběhový systém

Pro zdraví oběhového systému a zdraví srdce pijte pravidelně šťávu z granátového jablka. Snižuje hladinu LDL (špatného) cholesterolu a snižuje krevní tlak. To jsou hlavní zdravotní problémy, které vedou k srdečním onemocněním. Navíc pečuje o zdraví vašich cév a ukazuje se, že zlepšuje průtok krve do srdečního svalu. Dobrou zprávou je, že se šťáva z granátového jablka hodí i pro diabetiky. Pomůže jim velmi rychle a efektivně snížit hladinu cukru v krvi.

Granátová jablka na stole iZdroj fotografie: Freepik

Kolik šťávy musíte vypít?

Abyste získali všechna pozitiva, která pití šťávy z granátového jablka přináší, stačí vypít 40 ml šťávy denně. Ideální je rozdělit si ji do dvou dávek na 20 ml ráno a 20 ml večer. Pokud byste ji chtěli dopřát také dětem, což samozřejmě můžete, dávku jim dejte poloviční. Hlavně pijte pouze 100 % čistou a ničím neředěnou šťávu bez cukru a jiných přísad. Potřebujete více důvodů, proč jíst granátová jablka? Je jich skutečně mnoho, například jejich blahodárný vliv na mozek.

Které exotické ovoce je vaše nejoblíbenější?

Zdroj: Healthline
Diskuze Vstoupit do diskuze
54 lidí právě čte
Autor článku

Dita Polívková

Zobrazit další články