Tajemství léčivé síly petrželky a česneku: Jedno použití zařídí železnou imunitu

Petrželka a česnek nabízí silnou kombinaci, která vyléčí kdejaký zdravotní problém. Stačí ji zařadit do jídelníčku a vaše imunita nabere na síle.

i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Mít dobrý imunitní systém je zásadní pro pohodlný život bez onemocnění a dalších typických problémů, které se ve společnosti šíří. Stačí přitom pouze dbát na svou životosprávu, a to zejména co se týče jídelníčku, pravidelného pohybu a kvalitního spánku – obzvláště dobrých výsledků však můžete docílit, pokud začnete jíst častěji česnek s petrželkou. Tato jedinečná kombinace nabízí nespočet zdravotních přínosů, díky kterým vám již po jednom použití zaručí železnou imunitu a pomůže vám vyléčit mnohé neduhy. 

Jedinečná kombinace česneku a petržele 

Tento jednoduchý a účinný recept vám pomůže co nejlépe využít blahodárných účinků dvou úžasných ingrediencí. Petrželová a česneková směs je bohatým zdrojem nezbytných vitamínů a živin, jako je zejména vitamín C, vitamíny skupiny B, vitamín A, vitamín K, vitamín E, a minerálních látek, jako je draslík, vápník, fosfor, hořčík a železo. Stejně tak disponuje silnými antibakteriálními a antioxidačními vlastnostmi, tudíž vás ochrání před kdejakým problémem. K přípravě budete potřebovat následující ingredience:

  • 2 svazky petrželové natě,
  • 8 stroužků česneku,
  • 140 mililitrů olivového oleje a
  • půlku citronu.

Příprava je poté již velmi jednoduchá:

  • Použijte pouze petrželové listy bez stonků, nasekejte je najemno a vložte do vhodné mísy.
  • Stroužky česneku nasekejte nebo prolisujte a smíchejte s petrželí.
  • Přidejte trochu oleje a soli a všechny ingredience dobře promíchejte.
  • Jakmile budete mít hotovo, směs přendejte do sklenice a vyplňte ji olejem. Poté pořádně uzavřete a skladujte v ledničce po dobu 2 až 3 týdnů.
  • Pro získání co nejlepších účinků jezte 1 čajovou lžičku po ránu – pokud vás však trápí onemocnění nebo vám není dobře, můžete jíst 3 čajové lžičky každý den. 

Zdravotní přínosy léčivé směsi

Petržel nabízí řadu zdravotních přínosů. Její bohatý obsah vitaminů A a C jí dodává silný antioxidační účinek, detoxikuje organismus, má protialergické, protinádorové a tonizující účinky. Její častá konzumace, zejména v kombinaci s česnekem, poté pomáhá stimulovat činnost žlučníku, zřeďuje sekrety, zklidňuje hladké svalstvo střev, žaludku a průdušek, posiluje imunitní systém a regeneruje cévní stěnu. V neposlední řadě má tato bylinka také afrodiziakální účinky, udržuje pružnost cév a napomáhá správnému fungování pohlavního systému.

Petrželová nať v pytlíčku iZdroj fotografie: Freepik

Pokud petržel smícháte s česnekem, který má také řadu blahodárných účinků, a směs začnete následně konzumovat, potlačíte tím také zánětlivé procesy a dokážete neutralizovat účinky tabáku, alkoholu nebo otravu zpracovanými potravinami. Obecně je tato směs účinná při léčbě otoků, infekcí, astenie, poruch krevního oběhu, vysokého krevního tlaku, revmatických onemocnění, anorexie, meteorismu, břišní koliky, bronchiálního astmatu a pomáhá v boji proti zápachu z úst. Dále vám pak díky obsahu železa pomůže udržet silné zuby a kosti. 

Neměli byste zapomínat také na využití listů a stonků petržele mimo směs. Tyto části rostliny totiž pomáhají neutralizovat a vylučovat toxiny z těla – díky svým antimikrobiálním a antivirovým vlastnostem jsou navíc účinné při léčbě jaterních onemocnění, včetně cirhózy nebo hepatitidy. Kromě toho konzumace petrželové šťávy třikrát denně po 20 mililitrech významně přispívá k léčbě rakoviny. 

Jak se tato směs osvědčila vám?

Zdroj: Zdravě
Diskuze Vstoupit do diskuze
134 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články