Kéž by o ní o vědělo více lidí: Tato pochoutka zlepší trávení, bolest hlavy zničí už za 10 minut

Pokud zařadíte tuto pochoutku do svého jídelníčku, čeká vás mnoho zdravotních přínosů. Kvůli své chuti ji však pravděpodobně mnozí neocení.

i Zdroj obrázku: Pixabay.com
                   

V obchodech je možné najít řadu zdravých potravin, o kterých mnozí nemají ani tušení. Ať už se jedná o různé jogurty nebo ořechy a semínka, jejich zařazení do každodenního jídelníčku vám pomůže vyřešit mnoho problémů, a navíc získáte velmi užitečné vitamíny a minerály. Skvělým příkladem je dle lékařky Arlene Semeco sýr feta, který je znám svou specifickou chutí. Většina lidí ho však právě proto nejspíše neocení. 

Sýr feta a jeho zdravotní přínosy 

Sýr feta pochází z řecké kuchyně a mnoho lidí nedá dopustit na jeho univerzálnost. To především díky jeho jedinečné chuti, která ladí s řadou dalších různých pokrmů. Většina z nich však neví, že také obsahuje velmi užitečné vitamíny a minerály, které prospívají lidskému zdraví a pomáhají ho chránit před nebezpečím, zejména co se týče rakoviny, infekcí, potíží se střevním traktem a také migrén a bolestí hlavy. 

Sýr feta v salátu iZdroj fotografie: Pixabay
Feta sýr nabízí řadu zdravotních přínosů pro lidské zdraví

Mezi účinné složky tohoto sýru patří dle serveru MedicalNewsToday zejména fosfor, selen, vápník, vitamíny skupiny B, alfa-laktalbumin, zinek a mnoho dalších. Bohužel však navzdory jeho zdravotním benefitům ho neocení každý – a to právě kvůli jeho zvláštní chuti. Přesto však jsou i tací, kteří na něj nedají dopustit. Kombinovat ho lze totiž jak se sladkými přílohami, tak i například celozrnným chlebem a olivovým olejem.

Proč bychom měli pití kravského mléka nahradit mlékem kozím

Neměl by ho konzumovat každý 

Je také důležité poznamenat, že sýr feta je běžně vyráběn ze směsi ovčího a kozího mléka, přičemž aby si získal svou typickou chuť, výrobci ho nechávají ležet ve slaném nálevu. To znamená, že obsahuje velké množství sodíku, který není vhodný pro každého. Zejména lidé s vážnými onemocněními nebo ti, kteří užívají silné léky, by se mu měli vyhýbat. Na webu JakZdravě jsme také psali o oblíbeném sýru, který byl nedávno stažen z prodeje. 

Jak často jíte sýr feta vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
141 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články