Vitamínový nápoj nabitý až po okraj živinami. Účinně bojuje se záněty v těle, slouží jako prevence cukrovky a pomáhá s rychlou rekonvalescencí

Třešňová šťáva má zázračné účinky. Snižuje zánět v těle, ale také pomůže v boji s volnými radikály, a slouží tak i jako skvělá prevence různých onemocnění.

i Zdroj fotografie: Unsplash
                   

Zánět v těle se může projevit různými způsoby. Bolestí svalů, ztuhlostí a bolestí kloubů, nebo dokonce se mohou objevit různá onemocnění. Protizánětlivá strava je důležitá zejména jako prevence cukrovky, rakoviny nebo onemocnění kardiovaskulárního systému. Tento zázračný nápoj z třešní vám pomůže snížit zánět hned. Nejlepší způsob je třešně rozmixovat a vyrobit si z nich smoothie.

Třešňová šťáva, lék proti zánětu

Jedním z nejlepších nápojů pro snížení zánětu v těle je jednoznačně třešňová šťáva. Třešně obsahují velké množství vitamínů, minerálů, a také antokyany, které nejen dávají třešním červenou barvu, ale také snižují zánět a posilují váš imunitní systém. Antokyany jsou zástupci flavonoidů, které mají velmi silné antioxidační účinky.

iZdroj fotografie: Pixabay

Třešňová šťáva a její konzumace

Šťáva obsahuje mnohem více látek, než kdybyste konzumovali samotné třešně. Šťávu si můžete zakoupit již hotovou, ale je lepší si vylisovat domácí z čerstvých třešní, která bude plná všech důležitých látek. Třešně není dobré zapíjet velkým množstvím vody, mohly by způsobit nepříjemnou bolest břicha a plynatost, proto je šťáva z nich mnohem vhodnější a lépe stravitelná.

Rekonvalescence po namáhavém tréninku

Po tréninku vám koktejl z třešní pomůže doplnit jednoduché sacharidy, a tak vám dodá potřebnou energii. Je ovšem důležité konzumovat pouze třešňovou šťávu, ne samotné třešně třeba v ovocném koláči. Její antioxidační účinky pomohou tělu se lépe zregenerovat po náročném cvičení nebo i po dlouhém běhu.

iZdroj fotografie: Pixabay

Prevence různých onemocnění

Nejen, že šťáva z třešní snižuje zánět, ale její konzumace je i výbornou prevencí různých onemocnění. Obsažené antokyany, které mají velký význam při boji s volnými radikály, působí jako prevence rakoviny. Pomáhají také při léčbě onemocnění jater, ledvin a střev a přirozeně snižují cholesterol.

Zdroj: EatThis

Diskuze Vstoupit do diskuze
124 lidí právě čte
Zobrazit další články