Vitamínový nápoj nabitý až po okraj živinami. Účinně bojuje se záněty v těle, slouží jako prevence cukrovky a pomáhá s rychlou rekonvalescencí

Třešňová šťáva má zázračné účinky. Snižuje zánět v těle, ale také pomůže v boji s volnými radikály, a slouží tak i jako skvělá prevence různých onemocnění.

i Zdroj fotografie: Unsplash
                   

Zánět v těle se může projevit různými způsoby. Bolestí svalů, ztuhlostí a bolestí kloubů, nebo dokonce se mohou objevit různá onemocnění. Protizánětlivá strava je důležitá zejména jako prevence cukrovky, rakoviny nebo onemocnění kardiovaskulárního systému. Tento zázračný nápoj z třešní vám pomůže snížit zánět hned. Nejlepší způsob je třešně rozmixovat a vyrobit si z nich smoothie.

Třešňová šťáva, lék proti zánětu

Jedním z nejlepších nápojů pro snížení zánětu v těle je jednoznačně třešňová šťáva. Třešně obsahují velké množství vitamínů, minerálů, a také antokyany, které nejen dávají třešním červenou barvu, ale také snižují zánět a posilují váš imunitní systém. Antokyany jsou zástupci flavonoidů, které mají velmi silné antioxidační účinky.

iZdroj fotografie: Pixabay

Třešňová šťáva a její konzumace

Šťáva obsahuje mnohem více látek, než kdybyste konzumovali samotné třešně. Šťávu si můžete zakoupit již hotovou, ale je lepší si vylisovat domácí z čerstvých třešní, která bude plná všech důležitých látek. Třešně není dobré zapíjet velkým množstvím vody, mohly by způsobit nepříjemnou bolest břicha a plynatost, proto je šťáva z nich mnohem vhodnější a lépe stravitelná.

Rekonvalescence po namáhavém tréninku

Po tréninku vám koktejl z třešní pomůže doplnit jednoduché sacharidy, a tak vám dodá potřebnou energii. Je ovšem důležité konzumovat pouze třešňovou šťávu, ne samotné třešně třeba v ovocném koláči. Její antioxidační účinky pomohou tělu se lépe zregenerovat po náročném cvičení nebo i po dlouhém běhu.

iZdroj fotografie: Pixabay

Prevence různých onemocnění

Nejen, že šťáva z třešní snižuje zánět, ale její konzumace je i výbornou prevencí různých onemocnění. Obsažené antokyany, které mají velký význam při boji s volnými radikály, působí jako prevence rakoviny. Pomáhají také při léčbě onemocnění jater, ledvin a střev a přirozeně snižují cholesterol.

Zdroj: EatThis

Diskuze Vstoupit do diskuze
75 lidí právě čte
Zobrazit další články
DámskýDeník
DámskýDeník
Nikoho v životě nepotkáváme náhodou – 5 typů vesmírných vztahů, které vám postupem času začnou dávat smysl
Události247
Události247
Zvěrstva Ukrajinců ve válce: Ukazuje se, že nejenom Rusové páchají nelidské činy
VědaŽivě
VědaŽivě
Optická hádanka, která je pro mnohé lidi zcela neřešitelná. Kolik kruhů jste schopni najít na tomto obrázku?
adbz
adbz
Navraťte černému oblečení svou pravou barvu. Vybledlé kousky zachrání trocha kávy