Naléhavé: Pokud máte v lednici tuto potravinu, ihned ji vyhoďte. Inspekce před ní varuje, je nebezpečná

Inspekce vydala varování před oblíbenou potravinou, kterou má mnoho Čechů u sebe doma. Není totiž vhodná ke konzumaci.

i Zdroj fotografie: Pohled 111 / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Většina velkých obchodů, které prodávají nespočet různých potravin, mohou někdy svým zákazníkům nechtěně prodat vadný produkt. O podobném případu také nedávno informovala Státní zemědělská a potravinářská inspekce, která našla v plzeňském Lidlu zdraví nebezpečný výrobek s obsahem tvrdých kousků košťálů. Jeho prodej tak okamžitě pozastavila a nyní varuje společnost, aby ho lidé za žádných okolností nekonzumovali.    

Oblíbená potravina obsahovala ostré kousky košťálů 

Někdy se na pultech obchodů objeví zdánlivě atraktivní potraviny, které však po otevření nevypadají zrovna nejlépe. Ať už je na vině dodavatel či prodejce, v žádném případě byste takový výrobek neměli konzumovat, neboť by mohl mít vážný dopad na vaše zdraví. S podobným případem se bohužel museli nedávno vypořádat inspektoři v plzeňském Lidlu, kde objevily poškozený produkt s názvem Freshona Kysané zelí s vínem pasterované.

Zelí iZdroj fotografie: Depositphotos
V plzeňském Lidlu se objevilo zdraví nebezpečné kysané zelí

Ačkoli se na první pohled zdálo, že je pouze narušený jeho obal, ve skutečnosti se problém nacházel uvnitř. Při zkoumání potraviny s šarží L451 BFA 2E D totiž bylo zjištěno, že obsahuje řezy košťálů a jejich tvrdých nebezpečně ostrých zdřevnatělých částí různé velikosti. Ty by mohly při konzumaci způsobit nepříjemné poškození trávicího traktu a v horším případě vás dostat dokonce i do nemocnice.  

Kysané zelí preventivně chrání střeva a slouží jako účinný posilovač imunity. Stačí znát správný recept

Inspektoři tedy dle webu PotravinyNaPranyri varují, aby každý, kdo tuto potravinu má u sebe doma, jí raději vrátil zpět do obchodu nebo rovnou vyhodil. Ačkoli není zkažená ani nemá prošlé datum minimální trvanlivosti, příliš ostrý košťál se může nepěkně podepsat na vašem žaludku. Na webu JakZdravě jsme také psali o zajímavých zdravotních přínosech kysaného zelí, když ho budete jíst tři hodiny před spaním.

Jak často jíte kysané zelí vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
75 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články