Kombinace tymiánu s olivovým olejem pomůže na tlak, akné i kvasinkovou infekci

Tymián v kombinaci s olivovým olejem a dalšími ingrediencemi přináší jedinečný lék, který můžete použít ve prospěch svého zdraví mnoha způsoby.

čerstvý tymián v misce i Zdroj fotografie: Rob Bertholf / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Tymián je jedinečná bylina ze Středomoří, která nabízí řadu zdraví prospěšných účinků, včetně nižšího krevního tlaku, antibakteriálních vlastností a snadnějšího hubnutí. Mnohem účinněji však toto lahodné koření prospívá tělu v kombinaci s extra panenským olivovým olejem, který si podle lékařky Amy Richter taktéž získal pro své schopnosti velkou oblibu v medicíně. Stačí si tedy připravit z obou ingrediencí správnou směs a tu následně v případě potřeby aplikovat. Změnu pocítíte již po několika dnech. 

Kombinace tymiánu a olivového oleje 

Tymián a olivový olej byly v posledních letech hojně zkoumány pro své jedinečné zdravotní přínosy. Vědci se zaměřili především na antimikrobiální aktivitu směsi a její schopnost ničit rakovinné buňky v plicích, ústech a vaječnících – v tomto případě zazářil především tymián, jehož složky dokáží zničit až 97 % rakovinných buněk. Posléze ovšem vyšlo najevo, že smícháním této byliny s extra panenským olivovým olejem zvyšuje dostupnost hydroxytyrosolu, nejsilnější protirakovinné složky oleje. 

Dále pak tato přírodní léčiva nabízí silné antioxidační, antibakteriální a antimykotické vlastnosti, díky kterým očistí vaše tělo od nahromaděných toxinů a ochrání vás před bakteriemi a zánětlivými onemocněními a stejně tak si poradí s plísňovými nebo kvasinkovými infekcemi. Pravidelné užívání směsi je navíc skvělým způsobem, jak si zajistit dobrou obranyschopnost imunitního systému a vyhnout se tak nepříjemným příznakům, jako je výtok z nosu nebo alergická rýma

Příprava léčivé směsi 

Příprava tohoto jedinečného domácího léku je velmi snadná. Abyste však získali co nejlepší přínosy, je vhodné přidat k oleji a tymiánu další prospěšné ingredience, které zvýší jejich efektivitu. Budete potřebovat: 

  • 1 šálek vroucí vody
  • 1 polévkovou lžíci jemně nasekaného čerstvého tymiánu nebo 2 polévkové lžíce sušeného tymiánu
  • trochu citronové šťávy
  • 1 čajovou lžičku olivového oleje
  • 1 čajovou lžičku medu

Začněte tím, že přidáte do hrnku nadrobno nasekaný tymián a zalijete jej vroucí vodou. Poté nechte bylinu několik minut odstát ve vodě, tekutinu sceďte a poté ji nechte stranou. Mezitím smíchejte olivový olej s medem v poměru 1:1 a nakonec směs spolu s citronem přidejte do lahodného nápoje. Jakmile budete hotovi, můžete jej pít během odpoledne nebo ráno na lačný žaludek – může se však stát, že se vám udělá trochu nevolno. Pokud chcete, aby byl nálev z tymiánu co nejsilnější, nechte jej ve vroucí vodě alespoň 10 minut.

iZdroj fotografie: iStock

Vysoký krevní tlak

Pokud vás trápí vysoký krevní tlak, tato směs je pro vás jako dělaná. Obě ingredience totiž obsahují silné antioxidanty a další prospěšné látky, které regulují krevní oběh a obecně podporují zdraví srdce a cév. To znamená, že užívání léčivé směsi ochrání vaše zdraví před nemocemi, jako jsou právě onemocnění krevního oběhu a například také srdeční infarkt nebo cukrovka 2. typu. 

Bakteriální infekce a akné

Účinné antioxidanty v této směsi si také hravě poradí s bakteriálními infekcemi, které způsobují střevní potíže a nevzhledným akné – v takovém případě je však nutné připravit si hustší směs a tu aplikovat přímo na postižené místo. Pokud však budete obě tyto ingredience konzumovat pravidelně, získáte před těmito nepříjemnými problémy dostatečnou ochranu. 

Jak se tato léčivá směs osvědčila vám?

Diskuze Vstoupit do diskuze
82 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články