Už nikdy žádné chrápání: Jen jedna lžička a je po problémech

Pokud vás nebo vašeho blízkého trápí chrápání, pak byste měli vyzkoušet tuto léčivou směs. Zmírní vaše příznaky a bude se vám díky ní lépe spát.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Chrápání je nepříjemný příznak, o kterém daný člověk ani nemusí vědět, že jím trpí. Bohužel to poznají ostatní lidé, kteří s ním stráví noc a budou muset dokola poslouchat hlučné zvuky. Pokud víte, že se s tímto problémem potýkáte i vy, pak je dobré to nenechat být. Často se totiž může, podle lékařky Marsha McCulloch, jednat dokonce o známku nebezpečného onemocnění, a proto je dobré se ho pokusit co nejrychleji zbavit. Pomoci vám dokáže například jedinečná směs z bazalky, citronové kůry a růžových okvětních lístků. 

Chrápání může mít nebezpečný vliv na vaše zdraví 

Mnoho lidí si neustále stěžuje, že nemohou v noci klidně spát, protože jejich partner neustále chrápe. Jedná se o velmi nepříjemnou záležitost, která vás nejenže okrádá o odpočinek, ale také může odkazovat na nebezpečné onemocnění dotyčného – dokonce existují lidé, kteří nemohou spát kvůli vlastnímu chrápání, což už vyžaduje odbornou lékařskou péči a nejlépe rychlý zákrok. Samozřejmě je důležité poradit se s lékařem v každém případě, protože příznak může odkazovat na nebezpečné nemoci, včetně spánkové apnoe.

5 varovných příznaků cukrovky, které mají lidé tendenci přehlížet nebo bagatelizovat. Pozor na chrápání

Pokud vám s chrápáním nic nepomáhá, a naopak vám přijde, že se problém akorát postupem času zhoršuje, můžete podle serveru WebMD vyzkoušet výbornou léčivou směs z bazalky a dalších přírodních ingrediencí. Ještě před tím je však hodné zaměřit se také na další aspekty, které mohou k příznaku přispívat, jako je například příliš suchý vzduch v domácnosti či spánek na zádech. Ostatně vždy je lepší pro omezení chrápání lehnout si na levý bok, tím mimo jiné podpoříte činnost trávicího traktu během noci. 

Žena, kterou ruší chrápání partnera během spánku iZdroj fotografie: Freepik
S chrápáním vám dokáže pomoci jednoduchá léčivá směs

Léčivý odvar proti chrápání 

Pokud vám s chrápáním nic nepomáhá, můžete vyzkoušet sílu přírodního odvaru z bazalky, růžových okvětních lístků a pomerančové kůry. Ta příznak velmi dobře zmírní, a to již po prvním užití (je ovšem dobré pít ji každý den i v rámci prevence). Jednoduše ingredience smíchejte v 250 mililitrech vody, povařte 10 minut a večer, zhruba půl hodiny až hodinu před spaním, vypijte. Pozor dejte na to, že byste před konzumací tohoto přírodního léku neměli užívat sedativa ani alkohol, a pokud je to možné, nelehejte si na záda.  

Chrápání se můžete zbavit velice rychle, když víte jak na to. Operace není nutná, pomohou přírodní prostředky

Je samozřejmě důležité zaměřit se na další faktory, které vám pomohou zmírnit chrápání a zlepšit spánek. Vyplatí se dbát především na zásady zdravého životního stylu, jako je pravidelný sport. Ten vám pomůže shodit přebytečná kila, která mohou zvyšovat pravděpodobnost tohoto nepříjemného příznaku. Není ani dobré konzumovat těžké jídlo před spaním, protože by mohlo zatěžovat váš organismus a tím i způsobit chrápání. Na webu JakZdravě jsme také psali o tom, jaký má na zdraví vliv spánek bez oblečení

Udržujte pravidelný spánkový režim 

V některých případech může chrápání souviset také s nedodržováním pravidelného spánkového režimu. Abyste se vyhnuli vydávání nepříjemných zvuků, snažte se chodit spát i vstávat ve stejnou dobu, a to včetně víkendů. Pokud se rozhodnete navštívit lékaře, zjistěte, zda nejste na něco alergičtí, protože alergické reakce způsobují zduření sliznic a příznak zhoršují.

Jak proti chrápání bojujete vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
124 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články