Už nikdy žádné chrápání: Potraviny, které zaručeně pomohou

Pokud vy nebo váš partner neustále chrápete během spánku, zkuste přidat do svého jídelníčku tyto potraviny. Posléze vás již nebudou trápit žádné nepříjemné zvuky.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Na světě jsou miliony lidí, kteří chrápou ve spánku a dělají tak noční můru svým partnerům či spolubydlícím. Pokud tento problém trápí i vás nebo vašeho blízkého, můžete vyzkoušet změnit svůj jídelníček, což vám dokáže pomoci přestat vydávat nepříjemné zvuky. Je také důležité se v tomto případě ujistit, že za chrápáním nestojí něco jiného, jako například spánková apnoe, která by mohla mít velmi negativní dopad na vaše zdraví. Jestliže tedy změna stravy nepomůže, pravděpodobně se kámen úrazu skrývá jinde. 

Máta peprná

Máta peprná má silné protizánětlivé účinky, díky kterým snižuje otok v krku a nose. Abyste se zbavili chrápání, smíchejte 1-2 kapky oleje z této bylinky s 1 sklenicí vody a takto připravený nápoj kloktejte každý den před spaním – pokud nedochází k zlepšení, můžete zkusit kloktat i během dne, což vám navíc pomůže odstranit zápach z úst. Pokud máte u sebe doma suchý vzduch, můžete také zainvestovat do zvlhčovače vzduchu a přidat mátový esenciální olej, což vám pomůže udržet příjemné prostředí. 

Olivový olej

Extra panenský olivový olej je další užitečný přírodní prostředek, který vám pomůže odbourat každý zánět, zklidnit dýchací cesty a snížit výskyt otoků, díky čemuž napomáhá k nerušenému dýchání. Abyste se zbavili chrápání, každý večer před spaním smíchejte 2 až 3 čajové lžičky tohoto výrobku se stejným množstvím medu a směs snězte každý den před spaním. Rozhodně se také nebojte přidat olivový olej do svého jídelníčku, neboť nabízí řadu zdravotních přínosů, jako je například podpora krevního oběhu.

Vroucí voda

Jednou z dalších hlavních příčin chrápání je ucpaný nos. V takovém případě naplňte velkou mísu vroucí vodou, přidejte do ní trochu eukalyptového nebo čajovníkového esenciálního oleje a po dobu několika minut vdechujte páru nosem – pro zvýšení efektivity tohoto procesu si na hlavu položte ručník. Abyste se zbavili vydávání nepříjemných zvuků během spaní co nejrychleji, opakujte tento proces každý den před spaním, dokud se ucpaný nos zcela nevyčistí.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Kurkuma a česnek 

Kurkuma je oblíbené koření, které disponuje dezinfekčními a antibiotickými vlastnostmi, takže je velmi účinná při odstraňování zánětů a chrápání. Stačí smíchat 2 čajové lžičky se sklenicí teplého mléka a směs vypít půl hodiny před spaním. Další skvělou potravinou, která působí jako dokonalý protizánětlivý prostředek, je česnek. Abyste si pomohli, spolkněte před spaním několik stroužků a zapijte je sklenicí vody – tento postup opakujte každý večer. Pokud je na vás příliš silný, můžete jej před konzumací smíchat s medem.

Léčivá kopřiva 

Pokud se u vás chrápání objevuje jen v určitém ročním období, pravděpodobně za ním stojí alergie. V takovém případě může být výborným řešením kopřiva – smíchejte 1 polévkovou lžíci sušené bylinky s 1 šálkem vroucí vody a nechte směs 5 minut louhovat. Poté tekutinu sceďte a vypijte ji před spaním, dokud příznak nezmizí. Mezi další užitečné rady, které vám pomohou odstranit chrápání, patří: 

  • Udržujte si zdravou váhu. 
  • Zkuste spát vleže na zádech.
  • Nepijte alkohol 2 hodiny před spaním.
  • Pokud příliš kouříme, je na čase přestat, protože tím dráždíte nosní dutiny, což může vést k chrápání.  

Jak proti chrápání bojujete vy?

Zdroj: Zdravě
Diskuze Vstoupit do diskuze
85 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články