Už žádné hleny ani kašel, s oběma problémy si poradí domácí surovina za pár korun

Pokud vás trápí nadměrný hlen nebo kašel, zařaďte do svého jídelníčku tuto účinnou surovinu. Problémy zmizí již během několika dní.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Nepříjemný kašel a nadměrná tvorba hlenu vám může velmi snadno znepříjemnit každodenní život. Pokud se s problémy potýkáte i vy, není však nutné spěchat k lékaři pro léky nebo jinou komerční medicínu. Mnohem lépe vám dle Marie Lorraine Johnson totiž dokáže pomoci správný mrkvový nápoj, který působí zcela přirozeně, a navíc vás vyjde na pár korun. Jakmile ho zařadíte do svého pravidelného jídelníčku, příznaky začnou pomalu, ale jistě mizet. 

Léčivý mrkvový nápoj proti kašli a hlenu 

Mrkev je oblíbený druhy zeleniny, který většina lidí považuje za pouhou ingredienci do vybraných jídel. Jedná se však také o velmi účinné přírodní léčivo plné užitečných vitamínů a minerálů, jenž poskytuje tělu zajímavé zdravotní přínosy – a to zejména co se týče uvolňování sekretů z průdušnice a zmírnění kašle. Mimo jiné má pak také velmi příznivé účinky na celkový imunitní systém, trávení, detoxikuje organismus a omlazuje pokožku.

Snadná je i samotná příprava léčivého nápoje. Budete potřebovat pouze půl kilogramu čerstvé mrkve, 3 až 4 polévkové lžíce organického medu a také vodu. To vše vám stačí k tomu, abyste si připravili přírodní lék proti kašli a zbavili se nepříjemných příznaků již během několika dní. Pro získání maximálního účinku je pak dle serveru MedicalNewsToday dobré konzumovat 1 polévkovou lžíci směsi smíchanou s vodou třikrát, maximálně čtyřikrát denně. 

svazeček mrkve iZdroj fotografie: Freepik
Mrkvový nápoj odstraní hlen i kašel již během několika dnů

Příprava je naprosto jednoduchá 

Nejprve si tedy oloupejte mrkev, nakrájejte ji na kousky a poté ji napařte. Jakmile změkne, vodu přefiltrujte a zeleninu rozmixujte tyčovým mixérem.

Mrkev chrání před rakovinou všeho druhu, ukazují studie. Při nadměrném příjmu však může mít účinky, které vás šokují

Tekutinu nyní smíchejte s medem a poté s mrkvovým pyré, přičemž vše důkladně míchejte, dokud nezískáte jednolitou hmotu. Směs uchovávejte v ledničce a sáhněte po ní, kdykoli bude třeba. Na webu JakZdravě jsme také psali o dalších zdravotních přínosech lahodné mrkve

Jak se toto přírodní léčivo osvědčilo vám?

Diskuze Vstoupit do diskuze
94 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články