Vyčistěte si játra za 3 dny, stačí vám k tomu jen pár cenově dostupných surovin

Správná péče o játra je velmi důležitá, neboť se jedná o nedílný orgán, který zastává v těle řadu důležitých funkcí. Pomohou vám především tyto účinné potraviny.

med a česnek i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Pokud chcete udržet svá játra v co nejlepším stavu a stejně tak podpořit své zdraví, pak je důležité začít především u svého jídelníčku. Existují totiž účinné potraviny, které pomáhají čistit tento důležitý orgán, a rovněž podporovat mnoho tělesných funkcí, jako je například krevní oběh a rychlost metabolismu. Stačí si z nich připravit jednoduchou směs, a tu poté začít pravidelně konzumovat – pozitivních změn si budete moci všimnout již během 3 dní. Jedná se také o skvělou prevenci před mnoha onemocněními. 

Směs pro očištění jater 

Směs pro očištění jater vám také pomůže zničit bakterie a jiné nečistoty, které se usadily ve vašem organismu, přičemž pomáhá zmírňovat řadu onemocnění. Její příprava je poměrně jednoduchá, takže se nemusíte bát, že by se vám nepovedla – budete k ní potřebovat následující ingredience: 

  • 2 citrony
  • vodu
  • 1 polévkovou lžíci sody
  • 2 hlavičky česneku
  • 150-200 gramů včelího medu

Je důležité poznamenat, abyste byli opatrní před kontraindikacemi těchto složek – pokud tedy víte, že máte na nějakou z nich alergii nebo přecitlivělost, raději se o konzumaci tohoto přírodního léčiva nejprve poraďte se svým praktickým lékařem. Postup pro přípravu je poté již velmi jednoduchý: Citrony nejprve vložte do mísy, zalijte je studenou vodou, přidejte lžičku jedlé sody a vše dobře promíchejte. Na chvíli je odstavte stranou, poté je vyjměte a opláchněte v čisté vodě, načež je celé nakrájejte na malé kostičky a vložte do sklenice.

Nyní očistěte česnek, nakrájejte jej na malé kousky, přidejte ho k citronům a nakonec obě ingredience zalijte medem. Vše dobře promíchejte, sklenici pevně uzavřete a uložte ji do ledničky na sedm dní. Po uplynutí této doby směs opět řádně promíchejte a začněte užívat jednu polévkovou lžíci směsi ráno na lačno a další večer před spaním – můžete ji například rozpustit v teplé vodě nebo teplém mléce. Již během několika dní pocítíte značnou úlevu a váš trávicí trakt bude jako znovuzrozený. 

Citron, med a sklenice na stole iZdroj fotografie: Pixabay
Med, česnek a citron podporují lidské tělo a jeho očistu od toxinů

Účinky směsi na lidské zdraví 

Směs je vynikajícím přírodním lékem, který podporuje lidské tělo z mnoha směrů. Citron například usnadňuje trávení, uvolňuje žaludek a je velmi účinný proti různým onemocněním, včetně nachlazení, rýmy a chřipky. Důvodem je především skutečnost, že obsahuje hodně vitaminu C, který podporuje vstřebávání železa ze stravy a stejně tak zabraňuje zánětům, které způsobují chronická onemocnění. V neposlední řadě pak toto účinné léčivo posiluje imunitní systém, dodává tělu ochranu před vznikem rakoviny a pomáhá regenerovat klouby.

Česnek má vysokou koncentraci sloučenin obsahujících síru, díky kterým výrazně snižuje dopad mnoha onemocnění. Jeho zvýšený příjem vám například pomůže zničit veškeré bakterie a plísně, kvasinky, parazity, viry, zmírnit hemeroidy a vyléčit problémy, jako jsou revmatická onemocnění, astma a zažívací potíže. Stejně tak však pomáhá při vykašlávání hlenů a při onemocnění horních cest dýchacích, přičemž pozitivně působí na kardiovaskulární systém a chrání jej před chorobami, jako je infarkt nebo mozková mrtvice. 

Poslední složkou směsi je med, který působí jako silné přírodní prebiotikum a podporuje tvorbu prospěšných bakterií v těle. Má také schopnost léčit pokožku, působí proti lupům a skvěle zmírňuje svědění – podle mnoha odborníků je také spojován s prevencí rakoviny, pomáhá při kašli a bolestech v krku a jeho pravidelná konzumace vám usnadní spánek. 

Jak se tato směs svědčila vám?

Zdroj: Zdravě
Diskuze Vstoupit do diskuze
56 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články