Celý život pijete zelený čaj úplně špatně. Existuje jediný správný postup, který nakopne vaše zdraví a metabolismus od základu

Možná jste už zažili, že jste se najednou nemohli vejít do svých oblíbených šatů nebo obleku. Jako první krok k tomu, abyste zhubli, vám určitě doporučíme pití zeleného čaje.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Existují určité zásady, na které je třeba myslet, když se zrovna rozhodnete hubnout pomocí zeleného čaje. Ideální a doporučené množství čaje vypitého za den je něco mezi dvěma a pěti šálky. A není dobré toto množství překračovat, i když se může zdát, že čaj vám přece nemůže nijak ublížit. Je opravdu potřeba dávat si pozor i v tomto případě.

Nepijte zelený čaj hned po jídle

Jedním z největších omylů ohledně zeleného čaje je, že když si ho dáte hned po jídle, odeženete všechny kalorie, které jste do sebe právě dostali. Je to ale špatně, protože bílkoviny, které vaše jídlo obsahovalo, se ještě nestačily dostat do vašeho těla, a tak byste se pití zeleného čaje hned po jídle měli vyhnout.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Nepijte zelený čaj úplně horký

Pití zeleného čaje, když je právě zalitý vřelou vodou, vám určitě nebude chutnat tolik, jako když ho necháte chvilku vychladnout. Také vám příliš horký čaj může podráždit jazyk, krk a žaludek. Abyste dosáhli nejlepších výsledků, měli byste si tento čaj dát tehdy, až bude trošku vychlazený.

Zelený čaj na prázdný žaludek

Jelikož zelený čaj detoxikuje tělo, může si hodně lidí myslet, že když si na lačný žaludek dají šálek tohoto čaje, udělá to s tělem zázraky. To ale není tak úplně pravda. Na prázdný žaludek byste si měli dát něco lehkého, a tím jej trošku zaplnit, a až pak vypít svůj šálek čaje.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Nedávejte do čaje med, když je úplně horký

Většina z nás má opravdu ráda přidávání medu do zeleného čaje, protože je zdravější a chutnější než normální cukr. Pokud ale přidáte med do vroucího šálku, je pravděpodobné, že med ztratí svoji výživovou hodnotu. Nejlepší bude, když necháte čaj chvilku vychladnout.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Nepijte ho příliš mnoho

To, že je zelený čaj opravdu zdravý, neznamená, že ho můžete denně vypít nekonečné množství. Stejně jako káva obsahuje tento čaj velké množství kofeinu. A z přehnaného užívání kofeinu vás může pořádně začít bolet hlava a můžete být podráždění. Ujistěte se, že za den vypijete maximálně 3 šálky.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Nepřidávejte dva sáčky čaje současně

Někteří lidé dávají do šálku dva sáčky čaje najednou, protože si myslí, že jim to více pomůže s hubnutím. Jenže přidávání dvou sáčků může spíš vést k problémům se zažíváním, trávením, a také ke překyselení.

Zdroj: Timesofindia

Diskuze Vstoupit do diskuze
86 lidí právě čte
Zobrazit další články